Michał Żuk z powołaniem do reprezentacji! Zagra z silnym rywalem

Michał Żuk to niezwykle utalentowany chłopak z rocznika 2009, który urodził się w Hiszpanii. Jego rodzice pochodzący z Zamojszczyzny wyemigrowali kilkanaście lat temu i mieszkali w Blanes, miejscowości między Barceloną a Gironą. Choć młody zawodnik może występować zarówno w reprezentacji Polski, jak i Hiszpanii, to regularne powołania otrzymuje tylko z hiszpańskiej federacji. W marcu stanie przed szansą występów przeciwko silnym rywalom.

O Żuku zaczęło być coraz głośniej w mediach, gdy notował świetne wyniki w młodzieżowych drużynach Barcelony. Później przez rok występował w Pogoni Szczecin, ale w 2023 roku znów Żukowie wrócili do Hiszpanii, a pomocnik znów zasilił Barcelonę. 15-latek może występować zarówno w reprezentacji Hiszpanii, jak i Polski.

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Michał Żuk z powołaniem do reprezentacji Hiszpanii

Przez długi czas w mediach trwała dyskusja, czy Żuk powinien grać dla Biało-Czerwonych czy zespołu hiszpańskiego. Według ojca zawodnika ci drudzy zachowali się bardziej profesjonalnie. - Aby myśleć o grze w kadrach, istotne jest, aby był choćby minimalny kontakt z zawodnikiem, zbudowanie relacji z rodziną i aby dany związek poważnie cię traktował. Najważniejsze jest jednak, żeby dostać zaproszenie na zgrupowanie kadr, a nie na jakiś obóz, żeby było choćby minimalne zainteresowanie ze strony związku. Hiszpanie zrobili to profesjonalnie - mówił w jednym z wywiadów Żuk senior. To sugerowało, że w PZPN-ie nikt młodym piłkarzem się nie zainteresował.

Dotychczas Michał Żuk trzy razu wystąpił w juniorskiej reprezentacji Hiszpanii. Teraz otrzymał kolejne powołanie na zgrupowanie kadry do lat 15. Na początku marca hiszpańscy juniorzy zmierzą się w meczach towarzyskich z rówieśnikami z Włoch. Spotkania zaplanowano na 5 i 7 marca. Powołanie to kolejne wyróżnienie dla utalentowanego wychowanka słynnej La Masii.

Warto zaznaczyć, że Michał Żuk ma także brata Miłosza. Ten również jest piłkarzem i także przysługuje mu prawo gry w obu reprezentacjach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.