Dramat we Francji. Piłkarz słynnego klubu jest w śpiączce. Kylian Mbappe reaguje

Do dramatycznych scen doszło podczas sobotniego meczu Ligue 2, w którym Girondins Bordeaux mierzyło się Guingamp. Gospodarze wygrali to spotkanie 1:0 po golu Zana Vipotnika, ale więcej niż o samej grze mówi się o wydarzeniu z 1. minuty. Alberth Elis doznał poważnego urazu głowy, w wyniku którego trafił do szpitala. Jest w śpiączce farmakologicznej.

Girondins Bordeaux od dwóch sezonów występuje na zapleczu Ligue 1. Historię upadku tego klubu w  ostatnich latach opisywaliśmy niedawno na Sport.pl. W ostatnim meczu podopieczni Alberta Riery wygrali 1:0 z Guingamp. Niestety już na samym początku spotkania doszło do dramatycznych zdarzeń. 

Zobacz wideo Brzęczek nie krył wzruszenia. "Było wiele trudnych momentów, Kuba to udźwignął"

Dramat piłkarza Bordeaux. Klub wydał oświadczenie

60-krotny reprezentant Hondurasu Alberth Elis w wyniku groźnie wyglądającego starcia z rywalem doznał poważnego urazu głowy. Piłkarz "Żyrondystów" zderzył się z Donatienem Gomisem.

Klub wydał oficjalny komunikat. Zaznaczył, że dzięki odpowiedniemu wsparciu medycznemu poszkodowany zawodnik został szybko przeniesiony do CHU Pellegrin w Bordeaux. Przeprowadzono w nim zabieg chirurgiczny.

- Alberth Elis doznał urazu głowy, w wyniku którego zawodnik został wprowadzony w sztuczną śpiączkę farmakologiczną. W nadchodzących dniach będziemy śledzić ewolucję jego stanu zdrowia w szpitalu. W tej chwili nie można jeszcze określić rokowań życiowych i funkcjonalnych Albertha. Klub spodziewa się zatem, że przez kilka dni nie będzie mógł przekazać nowych, decydujących informacji i nie będzie udzielał żadnych dalszych komentarzy na temat stanu zdrowia Albertha - poinformowano.

Jednocześnie zaapelowano do powściągliwości w rozpowszechnianiu wszelkich informacji medycznych z szacunku do zawodnika i jego najbliższych. Bordeaux zapewniło, że w najbliższym czasie zostanie utworzona jednostka psychologiczna, która będzie miała za zadanie wspierać pracowników klubu w tych trudnych chwilach.

W oświadczeniu zacytowano także słowa prezesa klubu Gerarda Lopeza: - Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali swoje wsparcie dla Albertha i jego bliskich, w szczególności klubom z całej Francji. Wasze słowa rozgrzewają nasze serca i są wielką siłą w walce, którą toczy Albert - powiedział.

Wśród piłkarzy, którzy wyrazili swoje wsparcie dla Elisa, znajduje się gwiazda PSG Kylian Mbappe:  - Wszystkie moje pozytywne myśli idą do Ciebie - napisał na Instagramie. 

Trener Bordeaux Albert Riera po meczu zadedykował zwycięstwo swojemu zawodnikowi. Elis rozegrał w tym sezonie 20 meczów w Ligue 2, zdobył pięć goli i zaliczył dwie asysty. Klub z Nowej Akwitanii zajmuje 13. miejsce w tabeli. Zgromadził 35 punktów. W drużynie występuje polski bramkarz Rafał Strączek. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.