Legia pracuje nad głośnym transferem. Oto jej cel

Legia Warszawa będzie grać do końca sezonu tylko w Ekstraklasie, ale i tak potrzebuje wzmocnień, jeśli chce walczyć o mistrzostwo Polski. "Wojskowi" wciąż nie zapełnili luki po odejściu Bartosza Slisza do Atlanty Unied. Według najnowszych doniesień stołeczni mają już upatrzonego kandydata w drużynie, w której gra jeden z reprezentantów Polski. Jednak pozyskanie go jeszcze zimą będzie bardzo trudnym zadaniem.

Jak podaje portal meczyki.pl, celem transferowym Legii jest Claude Goncalves z Łudogorca Razgrad, klubowy kolega Jakuba Piotrowskiego.

Zobacz wideo Legia kontra ochrona! Kuriozalne obrazki sprzed Stadionu Śląskiego

Legia szuka wzmocnień w Bułgarii

Cztery mecze, tylko jedno zwycięstwo i odpadnięcie z europejskich pucharów - to bilans Legii Warszawa w 2024 r. Stołeczni zagrali słaby dwumecz z Molde. Popełnili sporo błędów w obronie, większość straconych bramek to po części wina bramkarza. Dało się odczuć braki Ernesta Muciego i Bartosza Slisza. W szczególności nieobecność Polaka sprawia, że w środku pola powstała ogromna dziura, którą trudno zapełnić.

Na ratunek Legii miałby przyjść Claude Gonçalves. 29-letni Portugalczyk to nominalnie defensywny pomocnik, ale może też grać jako klasyczny środkowy pomocnik lub prawy obrońca. W tym sezonie zagrał w 36 meczach dla Łudogorca Razgrad, strzelił jednego gola i zanotował cztery asysty.

Goncalves zagrał wczoraj w meczu Ligi Konferencji Europy, jego Łudogorec podejmował szwajcarskie Servette Genewa. Bułgarzy przegrali 0:1 i odpadli z rozgrywek, a Goncalves zawinił przy straconym golu.

Legia ma się starać o transfer jeszcze zimą, ale będzie o to bardzo trudno. Łudogorec nie jest skłonny puszczać podstawowego piłkarza w takim momencie sezonu, kiedy jest liderem ligi i walczy o mistrzostwo Bułgarii.

Bardziej prawdopodobny jest transfer latem. Umowa Goncalvesa z Łudogorcem wygasa 30 czerwca i nic nie wskazuje na to, by miała zostać przedłużona.

Transfermarkt wycenia Portugalczyka na 1,5 mln euro, ale Legia ma szansę ściągnąć go za darmo. Claude Goncalves posiada też francuskie obywatelstwo.

Okienko transferowe w Polsce miało pierwotnie kończyć się w czwartek, ale zostało wydłużone do 27 lutego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.