Norweskie media w szoku po meczu Legii. "Miało być piekło"

Legia Warszawa może zaliczyć dwumecz z Molde jako jedne z najgorszych występów w tym sezonie. Straciła sześć goli, po dość prostych akcjach przeciwnika. Legioniści popełnili sporo błędów w obronie, z cztery stracone gole można częściwoo winić bramkarza. Norweskie media są w szoku, że Molde stosunkowo łatwo poradziło sobie ze stołecznym zespołem w fazie play-off Ligi Konferencji Europy.

Trudno było wskazać faworyta w tym dwumeczu. Molde ma za sobą najgorszy sezon od lat (w Norwegii gra się systemem wiosna-jesień). Z Legii odeszli dwaj kluczowi piłkarze i nie znaleziono za nich zastępstwa. Jednak Molde obnażyło słabości "Wojskowych".

Norwegowie w szoku po rozbiciu Legii przez Molde

Molde ustawiło przebieg spotkania pod siebie dzięki zdobyciu bramki już w 63. sekundzie meczu. Do przerwy prowadzili 2:0, a w drugiej połowie wykorzystali błąd Josue w środku pola i wyprowadzili kontrę zamykającą kwestię awansu do 1/8 finału LKE. Norwegowie wygrali w Warszawie 3:0, a w całym dwumeczu 6:2.

W norweskich mediach przeważa opinia, że to jeden z najlepszych występów klubu z ich kraju w europejskich pucharach.

"To był wręcz Molde show, a wynik 6:2 w dwumeczu aż niemożliwy do uwierzenia. Nasi piłkarze w brutalny sposób zdeklasowali wielki polski klub na jego własnym terenie, zadając cios już w pierwszej minucie" - czytamy na łamach "Verdens Gang".

"Dagbladet" obawiał się tego meczu, bo Legia na własnym terenie jest naprawdę mocna w tym sezonie. Własne boisko miało być największym atutem "Wojskowych", którym wciąż dawano duże szanse na awans. Ale Norwegowie sprostali wyzwaniu.

"Mecz w Warszawie był pokazem siły skazanego na pożarcie zespołu, który pokazał ostre zęby i wręcz pożarł rywala, nie dając mu szans" - stwierdzono.

Telewizja NRK podkreślała, że to był pogrom w wykonaniu Molde, które "rozjechało rywala na obcej ziemi". Z kolei na antenie TV2 uznano, że "norweski klub zaimponował demonstracją siły".

Molde awansowało do najlepszej 16 Ligi Konferencji Europy, grając z Legią naprawdę dobrą pierwszą połowę u siebie i równie solidne 90 minut w Warszawie.