Są ważne wieści ws. przyszłości Jakuba Modera

Jakub Moder najgorszy okres ma już za sobą. Jesienią wrócił do gry po kilkunastu miesiącach przerwy, która była spowodowana poważną kontuzją kolana. Dziś polski pomocnik walczy o to, by wrócić do podstawowego składu Brighton & Hove Albion. W samym klubie o nim nie zapominają, często pojawiają się wzmianki w mediach społecznościowych. Wygląda na to, że przygoda Modera na południu Anglii wciąż może trwać.

Jakub Moder w tym sezonie zagrał w tym sezonie w dziesięciu meczach we wszystkich rozgrywkach. Ma ważny kontrakt z Brighton & Hove Albion do końca przyszłego sezonu, ale angielski klub chciałby zatrzymać Polaka na dłużej.

Zobacz wideo Wychodzili z filmu "Kuba" i płakali. Prawdziwe życie. "Na tym nam zależało"

Moder rozmawia z Brighton ws. przyszłości

Polski pomocnik wciąż odbudowuje formę po koszmarnej kontuzji i uczy się filozofii futbolu Roberto De Zerbiego. Myśli jednak o przyszłości w Brighton, które wypracowało sobie pozycję jednego z lepszych klubów a Anglii i ciekawszych projektów w Europie.

Sam klub z południowego wybrzeża Wielkiej Brytanii też chciałby zatrzymać u siebie Modera. Władze Brighton widzą w nim potencjał, dlatego wyrażają chęć przedłużenia umowy.

Według informacji portalu meczyki.pl rozpoczęły się rozmowy ws. nowego kontraktu. Moder ma jednak nowych przedstawicieli. Zmienił agentów na grupę CAA-Base. Reprezentuje ona interesy m.in. Heung-min Sona, Jamesa Maddisona (obaj Tottenham), Kingsleya Comana (Bayern Monachium) i Cole'a Palmera (Chelsea).

Ostatni okres jest całkiem udany dla Modera. Zyskuje zaufanie u trenera, dostaje coraz więcej minut. Doszło do rozmów nt. nowego kontraktu. Do tego jest szansa na powrót do reprezentacji Polski po dwóch latach. Niedawno odwiedził go selekcjoner Michał Probierz, który ma widzieć go w składzie na baraże o awans na mistrzostwa Europy. W tej chwili środek pola jest prawdopodobnie najsłabszym punktem polskiej drużyny, a powrót Modera od razu można uznać za wzmocnienie kadry narodowej.

Transfermarkt wycenia Jakuba Modera na dziesięć milionów euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.