Kolega Casha zmienił wiarę. "Witaj w islamie, bracie"

W niedzielę 18 lutego profil "Alqabas" w mediach społecznościowych opublikował film, w którym oficjalnie poinformował, że były piłkarz Aston Villi - Jose Peleteiro - przeszedł na islam. Największy wpływ na decyzję 32-latka miał jego przyjaciel. Ta informacja odbiła się szerokim echem. W sieci przeważa pozytywny odbiór tej decyzji wśród jego fanów.

Jose Ignacio Peleteiro Ramallo, znany również pod pseudonimem Jota, przeszedł na sportową emeryturę w 2021 roku w wieku zaledwie 30 lat. "W 2021 roku straciłem ambicję do gry, którą miałem w poprzednich latach. Nie chciałem, żeby tak się stało. Zawodowo grałem w piłkę przez 12 lub 13 lat i zarabiałem niezłe pieniądze. Mógłbym jeszcze spokojnie pograć przez pięć lub sześć lat, ale podjąłem decyzję o rezygnacji, bo nie chciałem oszukiwać siebie" - mówił, cytowany przez birminghammail.co.uk. W przeszłości grał w m.in. Aston Villi, Brentford, Birmingham City, SD Eibar, Deportivo Alaves i Celcie Vigo.

Zobacz wideo Szpakowski o zmianach w TVP: Lepszego znawcy nie ma

Swego czasu dużo mówiło się o jego przenosinach do Aston Villi, czyli drużynie, w której występuje reprezentant Polski - Matty Cash. Angielski klub w  2017 roku zapłacił za Hiszpana 4,5 milionów euro. Ostatecznie, Jota nie przebił się pierwszego składu, a jego transfer okazał się dużym rozczarowaniem. W barwach klubu z Villa Park raptem rozegrał 16 meczów, w których strzelił jedną bramkę i zanotował dwie asysty. Uzbierał zaledwie 680 minut. Z Aston Villą pożegnał się w październiku 2020 roku, czyli miesiąc po tym, jak Matty Cash dołączył do aktualnie czwartej siły Premier League.

Były piłkarz Aston Villi zmienił religię

Jak podaje telecinco.es, po zakończeniu kariery zainwestował pieniądze w firmę Groinn, zajmującą się technologią rolniczą. Były piłkarz jest teraz większościowym udziałowcem, a firma niedawno nawiązała współpracę z hiszpańskim rządem, co według prognoz powinno doprowadzić do zwiększenia wartości spółki do trzech miliardów euro.

 

Jak się okazuje, to nie jedyna zmiana w jego życiu. Portal alqabas.com poinformował, że kilka dni temu Jose Peleteiro przeszedł na islam. Zagraniczne media nie podają informacji dotyczących miejsca konwersji. Wiadomo jedynie, że podczas wydarzenia 32-latkowi towarzyszył jego przyjaciel Faisal. "Niech Allah napełni cię łaską i szczęściem. Jakim wielkim błogosławieństwem jest powrót do swego Stwórcy na miesiąc przed długo oczekiwanym Ramadanem. Witaj w islamie, bracie" - tak na decyzję swojego przyjaciela zareagował Faisal, cytowany przez telecinco.es.

 

To właśnie on miał największy wpływ na decyzję Hiszpana. Panowie poznali się 11 lat temu w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.