Komisja Ligi zadecydowała ws. byłego selekcjonera reprezentacji. Surowa kara

Waldemar Fornalik nie dokończył niedzielnego spotkania Zagłębia Lubin z Cracovią (1:1) na ławce trenerskiej. Były selekcjoner reprezentacji Polski zobaczył czerwoną kartkę w drugiej połowie spotkania. Protokół sędziowski z tego meczu dotarł do Komisji Ligi, która postanowiła rozpatrzyć sprawę trenera pod kątem ewentualnej dłuższej kary. Jest już decyzja odnośnie trenera "Miedziowych".

Waldemar Fornalik uchodzi za oazę spokoju na ławce trenerskiej, rzadko wdaje się w gorętsze dyskusje z arbitrami. Ale w meczu z Cracovią nie utrzymał nerwów na wodzy.

Fornalik został ukarany

Trener Zagłębia Lubin zobaczył czerwoną kartkę w 63. minucie spotkania. Był bardzo wściekły po jednej decyzji sędziego Damiana Kosa, zareagował bardzo impulsywnie.

- Odniosę się jeszcze do czerwonej kartki, bo dla mnie to była abstrakcja. Na pewno Mateusz Grzybek nie faulował gracza Cracovii. Za moją reakcję powinno być tylko upomnienie. Mogę powiedzieć, że w dotychczasowej karierze jako trener otrzymałem tylko dwie czerwone kartki w tych ponad 500 meczach, w których zasiadłem na ławce i obie dał mi sędzia Damian Kos - powiedział Fornalik w niedzielę na pomeczowej konferencji prasowej.

Komisja Ligi zajęła się sprawą Fornalika i podjęła decyzję o ukaraniu trenera, wykluczając go z udziału w dwóch najbliższych spotkaniach Zagłębia. Zabraknie go zatem w starciach lubinian z Puszczą Niepołomice (25 lutego na wyjeździe) i Koroną Kielce (3 marca u siebie).

Najprawdopodobniej rolę pierwszego trenera w tych dwóch meczach będzie pełnił Tomasz Fornalik, brat byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Jest jego asystentem od początku swojej kariery trenerskiej, czyli od 2009 r., z przerwą w latach 2012-2013, kiedy Waldemar Fornalik prowadził kadrę narodową. W tym czasie Tomasz Fornalik trenował Ruch Chorzów i GKS Tychy. W 2014 r. pracował w rezerwach Ruchu. Potem wrócił do współpracy z bratem.

Zagłębie Lubin zajmuje w tej chwili dziewiąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 26 punktów. Do końca sezonu zostało 13 kolejek.