Tym zajmuje się dziś Radosław Matusiak, były reprezentant Polski

Radosław Matusiak kojarzony jest przez kibiców w dużej mierze za sprawą bramki w meczu Polska - Belgia w eliminacjach do Euro 2008. Wówczas Polacy wygrali 1:0, co koniec końców okazało się ważnym wynikiem w kontekście awansu na czempionat. Były reprezentant Polski po zakończeniu kariery zdecydował się na zmianę branży i dziś nie działa już przy piłce nożnej. Wraz z żoną prowadzi ciekawą działalność.

Radosław Matusiak występował w kadrze narodowej w latach 2006-2008. Rozegrał w niej 15 spotkań i zdobył siedem bramek. Ostatni mecz z orzełkiem na piersi rozegrał w maju 2008 roku. Choć znalazł się na szerokiej liście powołanych na Euro 2008, to na mistrzostwa nie pojechał. Później powołania już nie otrzymał. W karierze klubowej występował m.in. w ŁKS-ie i Widzewie Łódź, GKS-ie Bełchatów, włoskim Palermo czy też holenderskim Heerenveen.

Zobacz wideo Łukasz Piszczek wciąż w formie! Co za rajd

Radosław Matusiak założył bloga. Nietypowe zajęcie na piłkarskiej emeryturze

Napastnik w 2012 roku zakończył karierę i od tamtej pory nie angażuje się zbytnio w środowisku piłkarskim. Razem z żoną Joanną jest skupiony na rozwijaniu ich małego biznesu, którym jest... profil kulinarny na Instagramie.

"Nóż widelec", bo tak nazywa się profil, to miejsce, gdzie internauci mogą znaleźć zdjęcia posiłków z przeróżnych zakątków Europy, Polski i całego świata oraz recenzje potraw m.in. z Grecji, Chorwacji czy Tajlandii. Projekt wystartował niespełna półtora roku temu. A jak Matusiak z żoną "sprzedają" siebie internautom? "Miłośnicy Włoch, pasjonaci jedzenia, znawcy wina. Możecie liczyć na solidną dawkę pysznego jedzenia oraz recenzji i poleceń restauracji" - czytamy na profilu. 

 
 

Profil zebrał dotychczas niespełna 1500 obserwujących, co może nie jest wynikiem spektakularnym, jednak ci, którzy śledzą bloga aktywnie obserwują pojawiające się tam treści. Co ciekawe w 2020 roku Matusiak otworzył w Bieszczadach agroturystykę i zarabia na tym do dnia dzisiejszego.

Radosław Matusiak słynął z tego, że był osobą przedsiębiorczą i nie bał się rozpoczynać różnych biznesów.  W 2020 roku otworzył w Bieszczadach agroturystykę. "Będą pstrągi z mojego stawu, pierogi lepione przez wiejskie gospodynie, wino z mojej winniczki i dużo wspaniałej atmosfery" - pisał wówczas Matusiak w mediach społecznościowych.  Swego czasu reklamował także testy na obecność koronawirusa. "98 proc. skuteczności. Na obecność przeciwciał świeżych jak i choroby przebytej. Wynik po 15 minutach. Zainteresowani proszę o kontakt" - pisał w mediach społecznościowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.