Rafał Patyra znalazł nową pracę! To musiało się tak skończyć... Upadek

Przez blisko 20 lat Rafał Patyra pracował w Telewizji Polskiej, gdzie m.in. na antenie TVP Sport prowadził studia przy okazji różnych wydarzeń sportowych czy przeprowadzał wywiady ze sportowcami. Ostatecznie publiczny nadawca zdecydował się nie przedłużać umowy ze znanym dziennikarzem. Teraz poznaliśmy nowe miejsce pracy Patyry, w którym zadebiutuje na początku lutego. Jak się okazało, wybrał oblegany przez byłych dziennikarzy TVP kierunek.

Rafał Patyra pracował przez blisko 20 lat w Telewizji Polskiej, gdzie odpowiadał m.in. w TVP Sport za prowadzenie studia przy największych i najważniejszych sportowych imprezach na świecie. Poza tym Patyra był prezenterem i prowadzącym takich programów, jak "Teleexpress", "Dzień dobry, Polsko" czy "Rodzinny ekspres". TVP zdecydowało się nie przedłużać umowy ze swoim wieloletnim pracownikiem, która wygasała z końcem poprzedniego roku.

Zobacz wideo Przemysław Babiarz dostał pytanie o swoją przyszłość w TVP. "Daj Boże"

Rafał Patyra o utracie pracy w TVP. "O tym, że nie jesteśmy potrzebni, wnioskujemy po tym, że zablokowano nam przepustki"

- Nikt formalnie nie powiedział, że nie jesteśmy potrzebni i że jesteśmy zwolnieni. O tym, że nie jesteśmy potrzebni, wnioskujemy po tym, że zablokowano nam przepustki i służbową pocztę. Jeśli chodzi o redakcję sportową, to pod koniec listopada otrzymałem informację, że nie zostanie ze mną przedłużony kontrakt. Umówiliśmy się też, że przejdziemy na współpracę honoraryjną, która polega na tym, iż wykonujemy konkretną pracę na rzecz redakcji i dostajemy za nią pieniądze - przekazał Patyra w jednym z wywiadów.

Warto dodać, że dziennikarz publicznie popierał poprzednie władze Telewizji Polskiej, powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. - Wolne media to jest fundament demokracji, dlatego ważne, żeby były obecne różne głosy, z różnych stron. Telewizja Polska mówi do widza otwartym tekstem, który jest prawdziwy, nie tylko po polsku przekazany, ale który dba także o polski interes. Dla Polski i Polaków lepiej byłoby, żeby Telewizja Polska pozostała po prostu w niezmienionym kształcie. Telewizja Polska jest i powinna być dla Polaków - mówił na antenie TVP Info na początku 2024 roku. Teraz znamy jego nowe miejsce pracy.

Patyra znalazł nową pracę. Poprowadzi nowy program informacyjny

Patyra nie znajdował się długo na bezrobociu. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że od czwartku 1 lutego będzie pracownikiem Telewizji Republika, gdzie poprowadzi program "Express Republiki". - To będą najszybsze informacje w Polsce ze świata sztuki, polityki, kultury i rozrywki - mogliśmy usłyszeć w spocie reklamowym TV Republika. Program będzie emitowany codziennie o godz. 16:55. Można zatem odnieść wrażenie, że ten program będzie podobny do "Teleexpressu", który Patyra prowadził w Telewizji Polskiej przez lata.

Patyra nie jest jedynym dziennikarzem, który w ostatnich tygodniach przenosił się z Telewizji Polskiej do Telewizji Republika. Wcześniej na taki krok zdecydowali się Michał Rachoń czy Danuta Holecka. Rachoń prowadzi tam programy "Michał Rachoń. Jedziemy" i "Rock Rachoń" (w języku angielskim), natomiast Holecka odpowiada za wieczorny program informacyjny "Dzisiaj" oraz cykl wywiadów "Gość Dzisiaj". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.