Trzęsienie ziemi w polskim klubie. Gwiazdor show z TVN objął rządy. Poleci głowa trenera

Do tej pory pełen pakiet akcj klubu miały władze miasta, ale wkrótce się to zmieni. Zagłębie Sosnowiec będzie miało więcej niż jednego właściciela. Mniej niż jeden procent akcji nabył polski przedsiębiorca i gwiazdor reality show. Choć kupił skromny pakiet udziałów, to będzie miał sporo do powiedzenia w sprawach funkcjonowania klubu. Będzie nawet osobą decyzyjną i może wskazać nowe osoby na konkretne stanowiska.

Nowym współwłaścicielem Zagłębia Sosnowiec został Rafał Collins. Nabył zaledwie 0,74 proc. akcji, ale jednocześnie będzie jedną z osób zarządzających klubem.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Nadchodzi rewolucja w Zagłębiu

Rafał Collins to przedsiębiorca i działacz społeczny, który zaistniał dzięki występom w telewizji. Był jedną z gwiazd reality show TVN "Ameryka Express", gościł także w talk-show Kuby Wojewódzkiego.

Mimo tak skromnego pakietu udziałów w Zagłębiu będzie miał dużo do powiedzenia ws. tego, jak ma wyglądać ten klub. Przejmie praktycznie całe zarządzanie pionem sportowym. Strony uznały, że to będzie najlepsze możliwe rozwiązanie w obecnej sytuacji. Zagłębiu grozi spadek do drugiej ligi.

- Jego celem jest podjęcie wszelkich niezbędnych działań, które mają doprowadzić do polepszenia się sytuacji organizacyjnej, a w szczególności sportowej Zagłębia - skomentował w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Władze miasta chcą przyciągnąć do Zagłębia większą liczbę prywatnych inwestorów. - W ciągu najbliższych tygodni rozpisany zostanie przetarg na sprzedaż pakietu akcji spółki. Rozmowy z zainteresowanymi cały czas trwają - zapewnił Chęciński.

Według portalu meczyki.pl wkrótce Collins ma podjąć ważne decyzje personalne. Z pracą ma pożegnać się trener Artur Derbin, choć przygotowywał się już do rundy wiosennej. Collins zatrudni także nowego dyrektora sportowego. Na te dwa stanowiska przyjdą ludzie z Białorusi.

Trenerem ma zostać Alaksandr Chackiewicz, selekcjoner białoruskiej kadry w latach 2014–2016. Ma polski paszport. Z kolei funkcję dyrektora ma pełnić Michaił Zalewski. W przeszłości pracował w BATE Borysów. Dziś ukrywa się w Polsce przed reżimem Alaksandra Łukaszenki.

Po 19 meczach Zagłębie Sosnowiec jest na ostatnim miejscu w tabeli Fortuna 1. Ligi z dorobkiem 11 punktów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.