Trzy lata i koniec! Kanał Sportowy oficjalnie przekazał. Klamka zapadła

Ostatnie miesiące to czas zmian w Kanale Sportowym. Zaczęło się od odejścia Krzysztofa Stanowskiego, który wraz z Mateuszem Borkiem, Tomaszem Smokowskim i Michałem Polem współtworzył kwartet właścicieli. Z projektem pożegnało się także kilku dziennikarzy. Dziś na X pojawiła się informacja, że zakończono emisję popularnego cotygodniowego programu o lidze, w której występuje mnóstwo polskich zawodników.

Kanał Sportowy ma za sobą sporo zmian związanych z odejściem Krzysztofa Stanowskiego. Część udziałów założyciela portalu Weszło! przejął Maciej Wandzel. Opuszczenie projektu przez jednego z jego czterech współwłaścicieli odbiło się na kolejnych roszadach. 

Zobacz wideo Nowy trener Lecha. Sensacyjna decyzja

Znika znany program o czołowej lidze. Wyemitowano 118 odcinków

Odeszło kilku kolejnych dziennikarzy, a dziś na platformie społecznościowej X Michał Borkowski poinformował, że z Kanału Sportowego znika popularny program. - Pojawiają się pytania, więc informacyjnie - "Curva Sud" w tym tygodniu nie było, bo program został zakończony. Dzięki za oglądanie i udział na czacie - napisał dziennikarz, jeden ze współgospodarzy.

"Curva Sud" był audycją, w której gospodarze - ostatnio byli to Tomasz Lipiński, Marcin Długosz i wspominany już Borkowski dyskutowali na tematy związane z włoskim futbolem. Program przez długi czas prowadził także Michał Pol. Do studia często zapraszano osoby wiedzące o Serie A niemal wszystko. Gośćmi "Curva sud" byli między innymi Antoni Partum, dziennikarz Sport.pl, Jan Rusinek i Radosław Laudański z Calcio Merito, Mateusz Janiak z Weszło.com, czy Marcin Nowomiejski z Amici Sportivi. 

Nie brakowało także połączeń telefonicznych i Skype'owych z polskimi zawodnikami, którzy tak licznie od wielu lat reprezentują barwy klubów Serie A.

Łącznie przez trzy lata wyemitowano 118 odcinków programu. Nie wiadomo, czy widzowie Kanału Sportowego oczekują podobnego programu traktującego o rozgrywkach włoskiej elity. 

Powstały pod koniec 2019 roku Kanał Sportowy na YouTube subskrybuje ponad milion użytkowników.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.