Gigantyczne wyróżnienie Marciniaka. Posędziuje wielki finał

Szymon Marciniak w ciągu roku prowadził dwa arcyważne spotkania dla sędziego: finał mistrzostw świata: Argentyna - Francja oraz finał Ligi Mistrzów: Inter - Manchester City. Teraz najlepszy polski arbiter po raz kolejny został bardzo wyróżniony. Posędziuje kolejny arcyważny pojedynek.

Szymon Marciniak w ostatnich miesiącach sędziuje bardzo ważne spotkania, nie tylko w polskiej ekstraklasie. Po mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata, w których prowadził finał Argentyna - Francja, finale Ligi Mistrzów Inter - Manchester City, płocki arbiter dwa dni temu był rozjemcą półfinałowego starcia Klubowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Arabii Saudyjskiej. W meczu zmierzyli się zwycięzca południowoamerykańskiej Copa Libertadores - Fluminense i afrykańskiej Ligi Mistrzów - egipski Al-Ahly. Fluminense wygrało 2:0 i awansowało do finału.

Zobacz wideo Prezes Rakowa zdradza nam plany transferowe. "Napastnik potrzebny od zaraz"

Kolejny wielki mecz Szymon Marciniaka. Hat-trick w finałach

To nie koniec wyróżnień dla Szymona Marciniaka. 42-letni arbiter zostanie dłużej w Arabii Saudyjskiej. Polak będzie bowiem sędziował finał Klubowych Mistrzostw Świata: Manchester City - Fluminense, który odbędzie się w piątek o godz. 19 (o godz. 15 starcie o trzecie miejsce: Urawa - Al Ahly).

A zatem dla Marciniaka będzie to już trzeci bardzo ważny finał w ciągu roku i czterech dni - po finale mistrzostw świata i Champions League.

Marciniak jest jedynym sędzią z Europy, który prowadzi spotkania Klubowych Mistrzostw Świata. Jego asystentami są Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik. Wśród sędziów VAR jest Tomasz Kwiatkowski.

Klubowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy odbywają się w Arabii Saudyjskiej. To też ostatnia edycja w dotychczasowej formule z siedmioma drużynami. Potem turniej zostanie rozegrany dopiero za dwa lata w Stanach Zjednoczonych. Zagrają w nim aż 32 zespoły.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.