A jednak to nie były tylko plotki! Kluczowe spotkanie z Messim w roli głównej

Reprezentacja Argentyny ostatnio świetnie sobie radzi i pokonała między innymi Brazylię. Po tym meczu selekcjoner Lionel Scaloni zszokował kibiców i zdradził, że może opuścić zespół. Zapowiedział także spotkanie z Leo Messim. Potwierdził to znany dziennikarz Esteban Edul, który ujawnił, co będzie głównym tematem wspomnianego spotkania. W zespole szykują się wielkie zmiany.

Reprezentacja Argentyny rok temu triumfowała na mundialu. Drużyna świetnie radzi sobie również w trwających eliminacjach do kolejnej edycji mistrzostw świata. Wygrała pięć z sześciu meczów, a ostatnio pokonała 1:0 Brazylię. Po tym meczu selekcjoner kadry Lionel Scaloni zadziwił wszystkich. - Muszę mocno zastanowić się nad tym, co zrobić ze swoją przyszłością. Ta grupa wymaga ciągłego wysiłku (...) Zespół potrzebuje trenera, który jest pełny energii - powiedział w rozmowie z "TyC Sports". 

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Spotkanie na szczycie w argentyńskiej kadrze. Leo Messi porozmawia ze Scalonim

Scaloni dodał również, że planuje spotkać się z Leo Messim, który jest kapitanem reprezentacji. Znany dziennikarz Esteban Edul potwierdził, że dojdzie do tego spotkania i przekazał, co będzie na nim omawiane. Część kibiców obawiała się, że może chodzić o przyszłość selekcjonera w reprezentacji. Plan jest jednak zupełnie inny. Edul wyjawił, że Scaloni ma zamiar przebudować drużynę i chce omówić z Messim, kto powinien zostać odsunięty od składu. "Jego brak energii wynika z tego, że decyzje nie są łatwe" - napisał dziennikarz. 

W przyszłym roku Argentyna będzie broniła tytułu Copa America. Wszyscy w kraju mają nadzieję, że Scaloni będzie mógł wystawić najsilniejszy możliwy skład. Turniej odbędzie się w dniach 20 czerwca - 14 lipca w Stanach Zjednoczonych. Argentyna w fazie grupowej zmierzy się z Peru, Chile oraz jedną z drużyn ze strefy CONCACAF, która zostanie wyłoniona poprzez baraże. Będzie to Kanada lub Trynidad i Tobago.

Po Copa America Argentyna wróci do walki o awans na mistrzostwa świata. Obecnie jest liderem tabeli z dorobkiem 15 punktów. Kolejny mecz rozegra 4 września. Tego dnia zmierzy się z Chile. Na turniej w 2026 roku awansuje sześć najlepszych drużyn, a siódma weźmie udział w barażu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA