Magiczne zagranie Kacpra Kozłowskiego. On to ma [WIDEO]

Kacper Kozłowski, jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy zagrał kolejny bardzo dobry mecz w lidze holenderskiej. 20-letni zawodnik miał efektowną asystę, a jego zespół cieszył się z przełamania fatalnej serii i zwycięstwa 2:0 przed własną publicznością z drużyną Heracles 2:0.

Była 20. minuta niedzielnego meczu piętnastej kolejki ligi holenderskiej: Vitesse Arnhem - Heracles. Kacper Kozłowski wygrał walkę w środku pola z dwoma rywalami i przejął piłkę. 20-letni pomocnik zdecydował się na prostopadłe podanie w kierunku swojego kolegi z drużyny.

Piękna asysta Kacpra Kozłowskiego, a jego drużyna przełamała fatalną serię

Po podaniu Kozłowskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Gyan de Regt, 20-letni napastnik gospodarzy wbiegł w pole karne i strzelił obok wybiegającego golkipera.

Dzięki temu gospodarze cieszyli się z prowadzenia 1:0. Dziesięć minut później Emil Hansson nie wykorzystał rzutu karnego dla gości. W 73. minucie drugiego gola dla Vitesse Arnhem zdobył Francuz Amine Boutrah. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną gospodarzy 2:0. Przerwali tym serię czterech ligowych porażek z rzędu i siedmiu bez zwycięstwa.

Kacper Kozłowski przebywa na wypożyczeniu w holenderskim Vitesse Arnhem z Brighton. Po raz pierwszy młody pomocnik trafił do Holandii w sierpniu 2022 roku. Zdążył rozegrać już tam 45 spotkań, w których zdobył trzy bramki i miał osiem asyst.

Sześciokrotny reprezentant Polski zagrał w tym sezonie w trzynastu spotkaniach. Jego bilans nie jest jednak najlepszy, bo miał tylko dwie asysty.

Dwa tygodnie temu holenderskie media pisały, że Kozłowski to "przyszła dziesiątka Ajaxu Amsterdam". Ich zdaniem Polak idealnie wpasowywałby się w skład tego zespołu. "Kozłowski może być ciekawą opcją dla Ajaksu z myślą o przyszłości" - czytamy na portalu footballtransfers.com - pisał Sport.pl.

Vitesse Arnhem po piętnastu kolejkach ma jedenaście punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Eredivisie.