Hiszpanie chcą podkraść Polsce wielki talent. Już zainicjowali pierwsze kontakty

Bruno Klimek jest 16-letnim bramkarzem, który na co dzień występuje w młodzieżowych drużynach Mallorki. Ma za sobą także trzy mecze w reprezentacji Polski U-16. Bramkarz wzbudza jednak zainteresowanie Hiszpanów. Jak przekazał Alvar Moreno, tamtejsza federacja zaproponowała mu grę w kadrze. Obecnie młody zawodnik nie podjął jeszcze decyzji, ale jego słowa mówią same za siebie.

Bruno Klimek jest bardzo utalentowanym polskim piłkarzem. Na co dzień występuje w drużynie młodzieżowej Mallorki. Zaledwie 16-letni bramkarz otrzymał niedawno wielką szansę i trenował z pierwszym zespołem hiszpańskiego klubu. 

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Hiszpanie zainteresowani Bruno Klimkiem. Może zmienić reprezentację

Klimek wywarł spore wrażenie na Hiszpanach, którzy bacznie obserwują jego rozwój. Jak poinformował Alvar Moreno, tamtejsza federacja piłkarska jest zainteresowana młodym piłkarzem. Zdaniem dziennikarza działacze kontaktowali się już zarówno z nim jak i Mallorką i zaproponowali mu grę w reprezentacji Hiszpanii. Kilka miesięcy temu ten sam dziennikarz przekazał, że bramkarzem interesuje się Juventus

Obecnie Klimek gra w reprezentacji Polski U-16. Zadebiutował w niej w maju tego toku w spotkaniu towarzyskim z Danią (3:2). Następnie wystąpił także w meczach z Belgią (1:2) oraz Norwegią (3:1). 

Wydaje się jednak, że Klimek nie będzie zainteresowany grą dla Hiszpanii. Portal Dom Futbolu zacytował jego wypowiedź, w której okazał przywiązanie do Polski. - Czuję się Polakiem i Polska zawsze będzie dla mnie na pierwszym miejscu - powiedział młody piłkarz. 

Na hiszpańskich boiskach biega także inny młody polski zawodnik. Mowa o 18-letnim Yarku Gąsiorowskim. Obrońca obecnie gra w młodzieżówce Valencii. Rok temu znalazł się w zestawieniu "Guardiana" uwzględniającym najbardziej utalentowanych graczy z rocznika 2005. Aktualnie występuje w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii. W przeszłości PZPN kontaktował się z jego otoczeniem, ale prawdopodobnie zawodnik nie zdecyduje się reprezentować Polski. - Yarek urodził się w Hiszpanii, tu mieszka, to jego ojczysty język, w nim się porozumiewa. Z oczywistych względów to Hiszpania jest mu bliższa. Więc naturalnie było i jest mu bliżej do reprezentacji Hiszpanii - powiedział jego ojciec w rozmowie z WP SportoweFakty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA