Crouch i Ferdinand przyjrzeli się zdjęciu i wiedzieli wszystko. "Raziak!" [WIDEO]

Grzegorz Rasiak przez wiele lat występował na angielskich boiskach. Reprezentował barwy aż sześciu klubów i choć nie zdobył ani jednego gola na poziomie Premier League, to rywale z minionych lat o nim nie zapomnieli. Polak był jednym z piłkarzy, których w TikTokowej zabawie na kanale TNT Sports odgadywali legendarni Rio Ferdinand i Peter Crouch.

Premier League często nazywana jest najlepszą ligą świata. Z pewnością jest to liga o zasięgu globalnym, przez którą przez dekady przewinęły się tysiące zawodników. Mowa tutaj o Europejczykach, Afrykanach, Azjatach czy reprezentantach obu Ameryk. Nie każdy pozostawił po sobie trwały ślad w postaci imponujących rekordów czy wiekopomnych statystyk. 

Zobacz wideo Michał Probierz

Stacja TNT Sports postanowiła zainicjować zabawę, podczas której Rio Ferdinand i Peter Crouch - byli reprezentanci Anglii - spróbują odgadnąć jak największą liczbę nieoczywistych zawodników, mających w swoim CV występy na poziomie Premier League.

Obaj bez trudu poradzili sobie z większością nazwisk. W zacnym gronie pojawili się Abel Xavier - portugalski obrońca Liverpoolu, który wyróżniał się charakterystyczną czupryną, ale także Dong Fangzhuo. Chińczyk zaliczył epizod w Manchesterze United i dzielił szatnię z Ferdinandem. Co ciekawe później trafił do warszawskiej Legii.

Jeden wskazał pozycję, drugi klub i nazwisko. Legendy pamiętają o Rasiaku

Jednym z zawodników, którego odgadnąć musieli Crouch i Ferdinand okazał się być Grzegorz Rasiak. Kiedy zdjęcie Polaka ubranego w koszulkę Southampton pojawiło się na ekranie, odgadujący początkowo zrobili "duże oczy". Ferdinand od początku wiedział, że chodzi o środkowego napastnika. Crouch wskazał klub, a po chwili także nazwisko. - Grzegorz Raziak - podpisano grafikę z polskim piłkarzem na kanale TNT. Całość nagrania udostępniona została na TikToku.

Skuteczny w Championship. Rasiak był prawdziwym obieżyświatem

Grzegorz Rasiak w angielskich klubach występował w latach 2004-2010. Zwiedził Derby County, Tottenham, Southampton, Bolton Wanderers, Watford i Reading. Swój najlepszy sezon rozegrał od razu po przylocie na Wyspy. W rozgrywkach 2004/05, w barwach Derby, na zapleczu Premier League zdobył aż szesnaście goli. 

Został dostrzeżony przez skautów Tottenhamu. W zespole z White Hart Lane rozegrał 15 meczów w angielskiej elicie, ale nie zdobył ani jednego gola.

Rasiak był także reprezentantem Polski. W drużynie narodowej zanotował 37 meczów i ośmiokrotnie trafiał do siatki rywali.

Więcej o:
Copyright © Agora SA