Tragiczna śmierć polskiego piłkarza. Miał 21 lat. "Nie możemy w to uwierzyć"

Nie żyje młody polski piłkarz Mirosław Wysocki - przekazał portal InfoIława. 21-latek występował w zespołach z warmińsko-mazurskiej A-klasy i dorabiał sobie na budowie. Niestety w trakcie pracy doszło do tragicznego wypadku. Na miejscu zjawili się strażacy i ratownicy medyczni, ale nie byli w stanie go uratować. Zawodnik zmarł i osierocił 10-miesięczne dziecko.

Mirosław Wysocki grał na pozycji napastnika i pomocnika w podiławskiej Osie Ząbrowo. Wcześniej występował także w innych lokalnych klubach, tj. LZS Frednowy i LKS Wel Lidzbark. Grę w A-klasie łączył z regularną pracą na budowie. To właśnie w czasie jej wykonywania doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Zobacz wideo Tak Mateusz Masternak poznał swoją żonę. "Przez pół roku to ukrywaliśmy"

Tragedia na budowie. Nie żyje 21-letni piłkarz. "Nie możemy w to uwierzyć"

Jak podaje portal InfoIława, zdarzenie miało miejsce w miejscowości Miłomłyn w powiecie ostródzkim. Piłkarz nagle spadł z wysokiego rusztowania. - Upadek z wysokości doprowadził do zatrzymania funkcji życiowych mężczyzny. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia natychmiast podjęli reanimację, następnie przekazali poszkodowanego ratownikom medycznym. Niestety, pomimo podjętej akcji ratunkowej funkcji życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić - poinformował mł. bryg. Grzegorz Różański, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie w rozmowie ze wspomnianym portalem.

Okoliczności sprawy wciąż bada policja. - Śledczy sprawdzą m.in., czy wszelkie wymogi zostały zachowane i czy mężczyzna miał uprawnienia do pracy na wysokości - dodała sierż. Paulina Śliwińska z zespołu prasowo-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

21-latek pozostawił młodą partnerkę Nikolę oraz osierocił 10-miesięcznego synka Miłosza. Kondolencje jego najbliższym złożyli przedstawiciele klubów, w których grał. - Spoczywaj w pokoju Mirek. Nie możemy w to uwierzyć. Wyrazy współczucia dla rodziny, a w szczególności dla Pani Nikoli i małego Miłoszka - czytamy na facebookowym profilu Osy Ząbrowo.

Pamięć Wysockiego uczcili także koledzy z Lidzbarka. - Mirku żegnaj. Wyrazy współczucia dla rodziny, a w szczególności dla Pani Nikoli i małego Miłoszka. Mirosław Wysocki grał w Welu w sezonie 2022/2023. Zmarł w wieku 21 lat - czytamy na Facebooku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA