Nie do wiary! Nagranie z polskim bramkarzem robi furorę w sieci. Niestety...

Były bramkarz Stali Mielec Rafał Strączek nie jest w tym sezonie w najlepszej formie. W ostatnich dniach internet obiegło nagranie wpadki z meczu z Quevilly Rouen, gdy wybił piłkę prosto w napastnika rywali, po czym ta wpadła do siatki. To nie pierwszy poważny błąd Strączka w barwach Girondins Bordeaux. Jeden z poirytowanych kibiców nie wytrzymał i zrobił składankę z jego najgorszymi interwencjami.

W sześciokrotnym mistrzu Francji panują żałobne nastroje. W poprzednim sezonie zespół był o krok od awansu do Ligue 1 - przegrał go przez walkower spowodowany zachowaniem kibica. Teraz musi walczyć o utrzymanie w Ligue 2 - po 17 kolejkach zajmuje 17. miejsce - a Rafał Strączek w tej sytuacji nie pomaga.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie osiągali największe sukcesy, gdy... ujarzmili osły. Tak wyglądał ich trening

Kuriozalne błędy Rafała Strączka. Wideo z polskim bramkarzem robi furorę w internecie

Katastrofalna wpadka w meczu z Quevilly Rouen kosztowała Girondins Bordeaux przynajmniej jeden punkt - ostatecznie mecz skończył się wynikiem 2:3. Kibice byli wściekli, a nagranie tej pomyłki w mediach społecznościowych stało się hitem. Rafała Strączka skrytykował też kolega z drużyny Malcom Bokele, który stwierdził wprost, że jego zespół popełnia zbyt wiele błędów indywidualnych na początku meczu - tę uwagę teoretycznie kierował do ogółu, ale w tym spotkaniu musiało chodzić mu o bramkarza.

Problem w tym, że Rafał Strączek w takiej formie jest od dawna. Już w pierwszej kolejce oceniano, że mógł zachować się lepiej przy traconych golach. Następnie popełniał też błędy m.in. w meczach z Grenoble i Angers. Jeden z kibiców postanowił zebrać nieudane zagrania bramkarza w kompilacji.

"Rafał Strączek, najlepsze akcje i skille | Nowy Manuel Neuer????" - szydzi z Polaka autor składanki, którą obejrzano ponad 800 000 razy.

Kibice apelują o szansę dla sprowadzonego z FC Kopenhaga Karla-Johana Johnssona. Do tej pory trener Girondins Bordeaux zdecydował się posadzić Strączka na ławce tylko na chwilę - w trzech spotkaniach między dwunastą a czternastą kolejką. Johnsson stracił w nich sześć bramek, a drużyna raz wygrała, raz zremisowała i raz przegrała. Z Polakiem w bramce zespół do tej pory stracił 19 goli w czternastu meczach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA