Wszystko jasne! Marek Papszun zdecydował ws. nowej pracy

Od momentu odejścia z Rakowa Częstochowa Marek Papszun pozostaje bez pracy. W ostatnich miesiącach łączono go z kilkoma zespołami, były to zarówno kluby, jak i reprezentacje. Niedawno pojawiły się doniesienia, że może przenieść się do Grecji. To dlatego, że negocjował z zespołem OFI Kreta. Wiemy już, czy 49-letni trener podejmie tam pracę. Najnowsze wieści w tej sprawie przekazał portal Meczyki.pl.

Marek Papszun kilka miesięcy temu doprowadził Raków Częstochowa do historycznego sukcesu, jakim było zdobycie mistrzostwa Polski. Jednak po zakończeniu sezonu zrezygnował ze stanowiska i czeka na interesujące propozycje. Spekulowało o zainteresowaniu ze strony znanych klubów zagranicznych jak Dynamo Kijów czy Szachtar Donieck albo pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski lub Czech.

Zobacz wideo Policjant, piłkarz, skoczek. Wszystkie oblicza nowego trenera Polek

Marek Papszun negocjował z OFI Kreta. Jego decyzja jest już znana

W środę 6 listopada pojawiły się kolejne informacje na temat przyszłości szkoleniowca. Miał on negocjować z greckim OFI Kreta, które najprawdopodobniej niebawem zwolni Litwina Valdasa Dambrauskasa. "Jeśli negocjacje z Papszunem przebiegłyby pomyślnie, doszłoby do zmiany na ławce trenerskiej" - przekazano.

Wiadomo już, czy 49-latek podejmie pracę w Grecji. Nowe wieści w tej sprawie przekazał portal Meczyki.pl. "Papszun nie zostanie trenerem OFI. Z wyjazdu na Kretę zrezygnował sam. Po namyśle uznał, że projekt proponowany przez OFI nie jest dla niego" - czytamy.

Marek Papszun nie poprowadzi OFI Kreta. "Szuka czegoś bardziej długofalowego'

W Grecji trenerzy potrafią mieć pod górkę. W przeszłości przekonał się o tym m.in. Michał Probierz, który w Arisie Saloniki spędził zaledwie dwa miesiące. Dla porównania Papszun był w Rakowie przez siedem lat i miał bardzo duży wpływ na zmiany zachodzące w klubie. W dużej mierze dzięki niemu udało się przebyć drogę z II ligi do mistrzostwa Polski. "Znając jego sposób pracy, szuka czegoś bardziej długofalowego" - podkreślił portal Meczyki.pl.

Na ten moment OFI Kreta zajmuje ósme miejsce w tabeli ligi greckiej, po 13. kolejkach ma w dorobku 15 punktów. Następny mecz rozegra 11 grudnia, wtedy zmierzy się z Arisem Saloniki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA