A jednak! Messi potwierdził sensacyjne doniesienia

Jeszcze przed zakończeniem współpracy z PSG Leo Messiego kusiło wiele klubów. Dużo mówiło się o zainteresowaniu ze strony Arabii Saudyjskiej, która oferowała Argentyńczykowi astronomiczne pieniądze, ale finalnie spotkała się z odmową. Okazuje się jednak, że niewiele brakowało, by 36-latek faktycznie trafił na Bliski Wschód. - Prawdą jest, że dużo o tym myślałem - ujawnił Messi w jednym z wywiadów.

Latem 2023 roku wygasł kontrakt Leo Messiego z Paris Saint-Germain. Argentyńczyk nie zdecydował się go przedłużyć i szukał nowego pracodawcy. Finalnie trafił do Interu Miami, w którym błyskawicznie się zaaklimatyzował. Wystąpił w 14 meczach, zdobywając 11 goli i pięć asyst. I mimo że od transferu minęło już niespełna pół roku, to media często wracają do kulis transakcji i ujawniają nowe informacje. Nie jest tajemnicą, że piłkarza mocno kusiła Arabia Saudyjska. Teraz do tych wieści odniósł się sam zainteresowany i nieco zszokował opinię publiczną. 

Zobacz wideo Jak Robert Lewandowski ma pomóc reprezentacji? Probierz: W Barcelonie gra zupełnie inaczej

Leo Messi potwierdził doniesienia mediów. Na poważnie rozważał oferty z Arabii. To tam mógł trafić

Jak przyznał Messi w jednym z wywiadów, latem trudno było mu podjąć decyzję na temat przyszłości. Ujawnił, że rozważał trzy możliwości. Pierwszą z nich był powrót do FC Barcelony, o którym mówiło się najgłośniej.

- Moją pierwszą opcją był ponowny występ w barwach Barcelony, ale ostatecznie nie było to możliwe. Naprawdę próbowałem wrócić, ale finalnie tak się nie stało - powiedział Messi w rozmowie z magazynem "Time". Bardziej szokujące były jego kolejne słowa.

Przyznał, że kluby z Arabii Saudyjskiej faktycznie wyrażały nim zainteresowanie, a on sam... rozważał wyjazd na Bliski Wschód. I to na poważnie. - Prawdą jest, że później dużo myślałem o przejściu do ligi saudyjskiej. W końcu znam ten kraj. Na dodatek stworzono tam potężne rozgrywki, które w najbliższym czasie mogą stać się jednymi z ważniejszych na świecie. Tak więc zastanawiałem się nad dwiema opcjami - Arabia Saudyjska i MLS. Obie możliwości wydawały się bardzo interesujące - ujawnił.

Nowe informacje ws. kontraktu Messiego z Interem Miami

Finalnie Argentyńczyk nie zdecydował się na wyjazd na Bliski Wschód, i to mimo że Saudyjczycy proponowali mu kosmiczne pieniądze. Jednak zdaniem Jorge Hevii Sierry, a więc ambasadora Hiszpanii w Arabii, w MLS Messi otrzymał coś, czego szejkowie nie byliby w stanie mu zaoferować. O czym dokładnie mowa?

- Słyszałem, że kontrakt, jaki Messi podpisał w Interze Miami, był dla niego lepszy niż astronomiczna oferta Saudyjczyków. Kontrakt Argentyńczyka w USA gwarantuje mu dodatkowe zarobki z jego marki i sprzedaży koszulek. Tutaj tego by nie dostał - zdradził. 

Obecnie Messi odpoczywa od gry. Jego drużyna nie zakwalifikowała się do fazy play-off i sezon zakończyła już pod koniec października. Argentyńczyk miał możliwość wypożyczenia do Europy, by utrzymać rytm meczowy i na wiosnę ponownie wrócić do MLS, ale ostatecznie nie skorzystał z okazji. Postanowił skupić się na rodzinie i nieco odpocząć. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA