Media: Courtois podjął szokującą decyzję. Już przekazał ją Realowi

Thibaut Courtois, który przechodzi rehabilitację po operacji więzadła krzyżowego i w tym sezonie jeszcze nie zagrał, podjął decyzję w sprawie najbliższej przyszłości. Belg, który być może w tych rozgrywkach już nie zagra, zdecydował, czy wystąpi na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Zawodnik przekazał już informację Realowi Madryt, a publicznie podało ją Radio Marca.

Na początku sierpnia Thibaut Courtois doznał poważnej kontuzji. Belgijski bramkarz w trakcie treningu zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze. 31-latek przeszedł operację, przez którą musi pauzować przez kilka miesięcy.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Real natychmiastowo zareagował na ten problem. Wicemistrzowie Hiszpanii wypożyczyli z Chelsea Kepę Arrizabalagę, zapewniając sobie możliwość wykupienia bramkarza latem. W ostatnim czasie i ten doznał kontuzji przywodziciela, przez co w bramce stanął Ukrainiec - Andrij Łunin.

Nie wiadomo, kiedy Courtois wróci do gry. Chociaż początkowo spekulowano, że Belg może wznowić treningi na początku 2024 r., to dziś wydaje się to mało prawdopodobne. Co więcej, niektóre plotki sugerują, że Courtois może nie zagrać do końca sezonu.

To potwierdzałaby informacja, jaką przekazało Radio Marca. Hiszpanie poinformowali, że Courtois przekazał Realowi swoje plany na lato przyszłego roku. I chociaż wszyscy najlepsi zawodnicy z Europy będą wtedy rywalizować na mistrzostwach kontynentu, to 31-latka tam zabraknie.

Zdaniem Radia Marca Courtois zdecydował się nie jechać na Euro 2024. Doświadczony bramkarz ma latem skupić się na dalszej rehabilitacji, by sezon 2024/25 rozpocząć w najwyższej formie. Dla Belgów, którym marzyć się będzie triumf w turnieju, to potężna strata.

Courtois nie zagra na Euro 2024?

Courtois to 102-krotny reprezentant Belgii. 31-latek ma za sobą kilka dużych turniejów. Bramkarz Realu zagrał na mistrzostwach świata w 2014, 2018 i 2022 r. W Rosji zdobył brązowy medal. Belg zagrał też na mistrzostwach Europy w 2016 i 2021 r. 

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Courtois opuściłby reprezentację Belgii. W czerwcu bramkarz Realu niespodziewanie opuścił zgrupowanie kadry po tym, jak nie dostał od Domenico Tedesco kapitańskiej opaski. 

- Próbowałem go przekonać, żeby został z nami na te dwa dni. Czy u mnie zagra? To nie jest odpowiedni moment, by rozmawiać o przyszłości. Próbowałem go przekonać, żeby został, ale taka była jego decyzja. Ten temat pozostaje na wrzesień, teraz to nie jest moment, żeby go rozwiązywać. Na razie jestem w szoku - mówił Tedesco.

"Przeszedłem badanie kontrolne pod kątem problemu z prawym kolanem. Zespół medyczny mojego klubu i kadra narodowa byli w kontakcie i przejrzeli wszystkie odpowiednie materiały, aby podjąć decyzję o opuszczeniu obozu przygotowawczego" - tłumaczył Courtois.

Więcej o:
Copyright © Agora SA