Krok od tragedii w Lublinie. Zawalił się dach. "Nie wytrzymał naporu śniegu"

Zbigniew Jakubas stoi za inicjatywą powstawania Lubelskiej Akademii Futbolu, z której na co dzień korzystają piłkarze Motoru Lublin oraz młodzi adepci piłki nożnej. Ośrodek ciągle nie jest gotowy w całości, ale miał przeznaczoną do użytku część boisk. Niestety, jedno z nich zostało uszkodzone w wyniku ostatnich opadów śniegu, które przeszły nad Polską.

Lubelska Akademia Futbolu to bardzo ambitny projekt sygnowany nazwiskiem Zbigniewa Jakubasa. Właściciel Motoru Lublin i podległa mu spółka w 2021 roku rozpoczęła prace nad akademią na terenie dawnego Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Prace ciągle trwają, a jak informuje oficjalna strona Motoru Lublin: po ich zakończeniu ma powstać ośrodek piłkarski o wielkości 23 hektarów, "na który złoży się 7 boisk pełnowymiarowych (5 naturalnych, 2 sztuczne w tym jedno kryte balonem w okresie zimowym), budynek z zapleczem treningowo-mieszkalnym, pełnowymiarową halą sportową, salami konferencyjnymi, gabinetami fizjoterapii, odnową biologiczną, kuchnią oraz stołówką dla zawodników".

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Nie wiadomo, ile będzie kosztowała naprawa dachu nad boiskiem Lubelskiej Akademii Futbolu

Część prac została już wykonana. Powstało m.in. kryte balonem boisko, na którym zimą do gry przygotowywali się piłkarze Motoru Lublin oraz młodzi adepci Lubelskiej Akademii Futbolu. Pech jednak chciał, że ostatnie obfite opadu śniegu, które przez weekend przeszły przez Polskę, uszkodziły dach boiska.

"Jak nam przekazała Agnieszka Juścińska, wiceprezes zarządu Lubelskiej Akademii Futbolu, na skutek znacznych opadów śniegu w naszym rejonie, doszło do zawalenia się balonu nad boiskiem. Hala pneumatyczna nie wytrzymała naporu śniegu" - poinformował portal Spotted Lublin. Pozytywną informacją jest to, że nikogo nie było w środku i nikt nie ucierpiał w wyniku zawalenia. Na dzisiaj zaplanowany były oględziny w celu zaplanowania jak najszybszego usunięcia szkód, żeby obiekt mógł być znowu użytkowany.

Nie wiadomo na razie, ile będzie kosztowała ewentualna naprawa szkód, które wyrządziły zawalenie się kopuły. Pierwotnie wykonanie całej Lubelskiej Akademii Piłkarskiej miało kosztować 60 milionów złotych. Jednak już w maju bieżącego roku Zbigniew Jakubas informował, że inwestycja pochłonęła ponad 25 milionów złotych. - Ten budżet będzie znacznie przekroczony - mówił cytowany przez portal Jawny Lublin.

Więcej o:
Copyright © Agora SA