Nie do wiary! Bramkarz najlepszym strzelcem drużyny. I to w mocnej lidze

Paragwajczyk Jose Luis Chilavert, Niemiec Hans-Jorg Butt, Meksykanin Jorge Campos, Brazylijczyk Rogerio Ceni, Kolumbijczyk Rene Higuita - to najbardziej bramkostrzelni bramkarze w historii piłki nożnej. Teraz dołączył do nich w znakomitym stylu Brazylijczyk Tiago Volpi.

Chilavert, Butt, Campos, Ceni, Higuita - o tych bramkarzach mówiło się nie tylko ze względu na umiejętności między słupkami, ale także dzięki talentowi strzeleckiemu. Popisywali się świetnymi, pięknymi strzałami z rzutów wolnych lub pewnym wykonywaniem jedenastek.

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Tiago Volpi dołączył do bramkostrzelnych bramkarzy! Jest najskuteczniejszy w swojej drużynie

Teraz do tego zaszczytnego grona dołączył Brazylijczyk Tiago Volpi. 33-letni zawodnik od zeszłego sezonu jest zawodnikiem meksykańskiego zespołu Deporitvo Toluca.

W tym sezonie Volpi zagrał w siedemnastu spotkaniach i jest w tym momencie najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Brazylijczyk świetnie wykonuje rzuty karne. Dotychczas sześć razy strzelał z jedenastu metrów i za każdym razem skutecznie - cztery razy w lidze i dwa na arenie międzynarodowej (z Nashille SC i Minnesotą United). W sumie ma aż sześć trafień (wszystkie z rzutów karnych).

 

A jak wygląda bilans Brazylijczyka we własnej bramce? W siedemnastu meczach wpuścił 19 goli, a pięć razy zachował czyste konto.

Drużyna Deportivo Toluca po siedemnastu kolejkach zdobyła 21 punktów i zajmuje dwunaste miejsce w lidze meksykańskiej (na 18 zespołów). Liderem rozgrywek jest Club America (40 punktów).

Więcej o:
Copyright © Agora SA