A jednak to prawda? Sensacyjne wiadomości o Messim

- Wydawało się, że po ostatnich mistrzostwach świata przejdę na emeryturę, ale stało się dokładnie odwrotnie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek chcę być w drużynie narodowej - wyznał Leo Messi, sugerując możliwość wystąpienia na następnych mistrzostwach świata w 2026 roku, które odbędą się w Kanadzie, Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych, gdzie na co dzień gra Argentyńczyk.

Leo Messi niedawno po raz ósmy w swojej karierze odebrał Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika na świecie. Wzbudziło to wiele kontrowersji, gdyż głównym osiągnięciem Argentyńczyk w minionym sezonie było zdobycie mistrzostwa świata z Argentyną. Dla Messiego było to wielkie przeżycie, gdyż dzięki temu w zawodowym futbolu osiągnął już wszystko.

Zobacz wideo Michał Probierz wykorzystał pomidora. Ależ pewność siebie!

Messi na kolejnym mundialu? To wcale nie niemożliwe

Argentyńczyk latem przeniósł się z PSG do Interu Miami, będąc świadomym, że jego kariera dobiega końca, zwłaszcza że w przyszłym roku skończy 37 lat. Jednakże Messi po złotym medalu zdobytym w Katarze odżył, a gra w MLS nie jest tak intensywna, jak w Europie. Wciąż aktywnie gra dla reprezentacji, a w ostatnim wywiadzie nie wykluczył nawet możliwości zagrania na następnych mistrzostwach świata!

- Zawsze będę starał się rywalizować najlepiej, jak potrafię. Tak długo, jak będę się czuł w dobrej formie i będę mógł wnieść swój wkład, będę nadal przyjeżdżał na kadrę. W tej chwili jedyne, o czym mogę myśleć, to dostać się do Copa America, być w naprawdę dobrej formie i zagrać tam. Znów walcz o tytuł - zaczął Messi w kontekście najbliższych planów reprezentacji. 

- Czas pokaże, czy uda mi się dostać na Mistrzostwa Świata, czy nie. Zazwyczaj piłkarze w tym wieku nie grają na mistrzostwach świata [Messi będzie miał wtedy 39 lat - red.] Dlatego powiedziałem, że nie jestem pewien, czy wrócę do mistrzostw świata. Wydawało się, że po ostatnich mistrzostwach świata przejdę na emeryturę, ale stało się dokładnie odwrotnie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek chcę być w drużynie narodowej. Nie chcę myśleć o mundialu, ale nie mogę powiedzieć na 100 procent, że mnie tam nie będzie, bo wszystko może się zdarzyć. Zobaczmy, jak daleko mogę się posunąć. Jeśli dobrze sobie poradzimy w Copa America i będę mógł dalej grać, może tak się stanie - podsumował Messi, pozostawiając pozytywne wątpliwości w kontekście jego dalszej gry w kadrze.

Najbliższe mistrzostwa świata w 2026 roku odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Meksyku oraz Kanadzie. Być może fakt, iż Messi na co dzień występuje w rozgrywkach w USA, będzie działał jako dodatkowa motywacja.

Więcej o:
Copyright © Agora SA