Szybko poszło. Gwiazdor chce uciekać z Arabii Saudyjskiej

W lipcu tego roku Jota przeniósł się do Al-Ittihad. Jego przygoda w tym klubie jest bardzo nieudana i już w sierpniu chciał opuścić Arabię Saudyjską. Później sytuacja Portugalczyka jeszcze bardziej się skomplikowała, ponieważ został wykreślony ze składu z powodu przekroczenia liczby obcokrajowców. Od tamtej pory niemal wcale nie gra. Zdaniem "The Sun" wkrótce może opuścić zespół i wrócić do Europy.

Latem tego roku wielu piłkarzy zdecydowało się na transfer do Arabii Saudyjskiej. Jednym z nich był Jota, który przeniósł się do Al-Ittihad za 30 milionów euro z Celtiku. Jego przygoda w tym klubie jest jednak nieporozumieniem. Początkowo rozegrał jedynie 133 minuty w pięciu meczach i raz wpisał się na listę strzelców. Później było jeszcze gorzej. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za marazm w reprezentacji Polski? "Największe pretensje"

Jota zamierza wyjechać z Arabii Saudyjskiej. Może trafić do Premier League

Portugalczyk już w sierpniu zamierzał odejść z klubu. Następnie jego sytuacja jeszcze się pogorszyła. Na początku września Al-Ittihad ściągnęło Luiza Felipe i Jota został wyrejestrowany z rozgrywek saudyjskiej ligi z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby obcokrajowców (w drużynie może być maksymalnie ośmiu). 

W związku z tym od tamtej pory Jota rozegrał jedynie trzy mecze w azjatyckiej Lidze Mistrzów. Zdaniem "The Sun" zawodnik ma już dość tej sytuacji i zamierza jak najszybciej opuścić zespół. Dziennikarze dodają, że może przenieść się do Tottenhamu. Trenerem klubu jest Ange Postecoglou, który współpracował z Jotą w Celtiku i chętnie pomógłby byłemu podopiecznemu. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Nie znamy również możliwej kwoty transferu. 

Transfer Joty z pewnością pomógłby Tottenhamowi, ponieważ drużyna zmaga się z plagą kontuzji. Obecnie urazy leczą między innymi James Maddison, Ivan Perisić, Manor Salomon, Ryan Sessegnon i Richarlison. 

Po 13. kolejkach Premier League Tottenham zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. W najbliższej serii spotkań zmierzy się na wyjeździe z Manchesterem City. Mecz zaplanowany jest na niedzielę i godzinę 17:30. 

Z kolei Al-Ittihad po 15. kolejkach saudyjskiej ligi zajmuje czwarte miejsce w tabeli i ma na koncie 28 punktów. W zespole występuje między innymi Karim Benzema. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA