Krzysztof Piątek znów trafia! "Okradł" kolegę z zespołu [WIDEO]

Krzysztof Piątek z kolejnym golem w lidze tureckiej! Napastnik Basaksehiru trafił z metra do pustej bramki po wzorowej akcji zespołu. Miejmy nadzieję - pół żartem, pół serio - że kolega z zespołu nie obrazi się na niego za to, że "okradł" go z gola. Wydaje się, że piłka i tak zmierzała do siatka. Bilans Piątka w Turcji wygląda ostatnio obiecująco. Są to trzy gole w trzech ostatnich spotkaniach.

Krzysztof Piątek wciąż stara się wrócić do dawnej formy. Pomóc ma w tym regularna gra w tureckim Basaksehirze. I rzeczywiście napastnik dostaje szanse na grę od pierwszej minuty. Przez długi czas nie mógł się przełamać, ale wiele wskazuje na to, że powoli wraca do dawnej dyspozycji strzeleckiej.

Krzysztof Piątek z kolejnym golem. Nie mógł tego nie wykorzystać

Na początku listopada strzelił dwa gole w zremisowanym 3:3 spotkaniu z Ankaragucu, czym zakończył trwającą wiele meczów passę bez bramki. Nie od dziś wiadomo, że Piątek słynie ze strzelania seriami, więc kolejnego trafienia należało się spodziewać. Potwierdziło się to, bo do siatki trafił ledwie trzy tygodnie później w wygranym aż 4:1 spotkaniu z Pendiksporem (pomiędzy był mecz przegrany 0:1 mecz z Besiktasem).

Piątek strzelił w 63. minucie, ustalając wynik spotkania na 4:1. Nasz napastnik wykorzystał ładną akcję zespołu. Był zupełnie niekryty w polu karnym i dołożył nogę, kierując piłkę z kilkunastu centymetrów do pustej bramki. Wydaje się, że i tak wpadłaby ona do siatki, więc jego zespołu Abeid może czuć się nieco okradziony z gola.

Dla Basaksehiru zwycięstwo w tym meczu jest bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie. W tym momencie zespół Piątka z dorobkiem 12 punktów zajmuje 17. miejsce w tabeli (miejsca od 17 do 20 oznaczają spadek). Pendikspor ma punkt więcej i jest 16.

Dla Piątka to trzecie trafienie w tym sezonie. Jak dotąd rozegrał w lidze 12 spotkań. Do Turcji trafił za darmo po nieudanym pobycie w Herthcie Berlin, z której był kilkukrotnie wypożyczany.