Tyle trzeba zapłacić za koszulki Messiego z mundialu w Katarze. Tylko dla najbogatszych

Sześć koszulek noszonych przez Lionela Messiego podczas mistrzostw świata 2022 w Katarze zostanie oddana na aukcję w grudniu. Zdaniem licytatora, ich szacowana wartość wyniesie ponad 10 milionów dolarów. - W nadchodzących latach te koszulki będą przypominać o wielkości Messiego i niezatartym śladzie, jaki pozostawił w piłkarskim świecie - czytamy na oficjalnej stronie domu aukcyjnego Sotheby's.

W zeszłym roku reprezentacja Argentyny sięgnęła po trzeci w historii tytuł mistrzów świata. Podopieczni Lionela Scaloniego w finale pokonali Francję w rzutach karnych. Fenomenalne zawody na mundialu w Katarze w szczególności rozegrał Lionel Messi. Argentyński napastnik strzelił siedem goli, zostając wicekrólem strzelców. Został też wybrany najlepszym piłkarzem turnieju w Katarze. Fani kapitana mistrzów świata niedługo będą mogli spełnić swoje marzenie, bowiem dom aukcyjny, Sotheby's, poinformował, że w grudniu trykoty zawodnika Interu Miami z katarskiego mundialu trafią na sprzedaż.

Zobacz wideo Selekcjoner odpowiada na krytykę: Myślimy, że reszta świata to ogórki

Koszulki Messiego z mundialu w Katarze trafią na aukcję

Na aukcję zostanie wystawionych sześć koszulek Messiego, które nosił nosił podczas pierwszych połówek meczów z Arabią Saudyjską, Meksykiem, Australią, Holandią, Chorwacją i Francją. Każda z nich jest wyjątkowa, ale najcenniejsza jest ostatnia z wymienionych. Właśnie dzięki triumfie nad Francją, Messi zapisał się w historii mistrzostw świata. 

- Koszulki noszone przez Messiego na mundialu w Katarze symbolizują zwieńczenie jego kariery, wypełnionej ciężką pracą i niegasnącą pasją do futbolu - czytamy na oficjalnej stronie domu aukcyjnego.

Sotheby's uważa, że łączna cena trykotów może przekroczyć 10 milionów dolarów (9,15 miliona euro). Niewykluczone, że trykot z finału może pobić rekord najdroższego stroju sportowego w historii, który należy do koszulki legendy koszykówki Michaela Jordana z meczu Chicago Bulls podczas finałów NBA w 1998 roku. W zeszłym roku zakupiono ją za 10,1 milionów dolarów.

Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz projektu UNICAS.

Więcej o: