Pijany piłkarz spacerował ulicą po meczu el. Euro 2024. Krok od tragedii [WIDEO]

Po remisie z reprezentacją Polski w Czechach wybuchła afera. Trzech piłkarzy tej drużyny zostało wyrzuconych ze zgrupowania. Tamtejsze media przekazały, że federacja podjęła taką decyzję, ponieważ zawodnicy imprezowali do rana, tuż przed kluczowym meczem z Mołdawią. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie kompletnie pijanego reprezentanta, który szedł środkiem ulicy.

W piątek reprezentacja Polski zaprzepaściła szanse na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy i zremisowała z Czechami 1:1. Niedługo po meczu w kadrze naszych rywali wybuchł skandal. Tamtejszy związek opublikował komunikat, w którym przekazał, że Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta zostali wyrzuceni ze zgrupowania. 

Zobacz wideo

Trzech czeskich piłkarzy wyrzuconych z kadry za picie alkoholu

Czeskie media przekazały, co było powodem takiej decyzji federacji. Okazuje się, że wymieniona trójka  udała się na imprezę w Ołomuńcu, gdzie w miejscowym klubie piła alkohol i bawiła się aż do niedzieli rano. W mediach społecznościowych pojawiło się również nagranie kompletnie pijanego Jakuba Brabca, który szedł środkiem ulicy. "Na filmie pijany Jakub Brabec na środku ulicy bez kontaktu z rzeczywistością" - napisał na Twitterze użytkownik  BuckarooBanzai. 

Wszyscy trzej piłkarze grali w wyjściowym składzie w spotkaniu z Polską. Reprezentację z pewnością może najbardziej zaboleć brak Coufala. Prawy obrońca West Hamu jest jedną z największych gwiazd tej kadry i do tej pory uzbierał 40 meczów w narodowych barwach. 

Zachowanie zawodników było bardzo nieodpowiedzialne, tym bardziej że Czechy nadal nie są pewne awansu na mistrzostwa Europy. Obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. W ostatnim meczu zmierzą się z Mołdawią, która wciąż liczy na historyczny udział w przyszłorocznym turnieju. Aktualnie plasuje się na czwartej lokacie z 10 punktami i aby przeskoczyć Czechów, musi wygrać z nimi bezpośredni mecz. Decydujące starcie odbędzie się w poniedziałek o godzinie 20:45. "Imprezowanie do rana przed najważniejszym spotkaniem w roku, od którego zależy cały czeski futbol, nie jest normalne" - grzmiał dziennikarz Michal Kvasnica.

Reprezentacji Polski z kolei pozostał jedynie mecz towarzyski z Łotwą. Zaplanowany jest na wtorek i godzinę 20:45.

Więcej o: