Skandal przed meczem eliminacji Euro 2024. Kibice "zostali brutalnie powaleni na ziemię"

W sobotę 18 listopada reprezentacja Walii zmierzyła się na wyjeździe z Armenią w przedostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania na ulicach w Erywaniu doszło do skandalicznych scen. Miejscowa policja zatrzymała ponad 30 kibiców gości, którzy w brutalny sposób zostali aresztowani. Na makabryczne wydarzenia zareagowała walijska federacja piłkarska.

W sobotę reprezentacja Walii rozegrała mecz eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Armenii w Erywaniu, czyli stolicy wysuniętego na wschód państwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, jednak nie same zmagania na murawie są głównym tematem dyskusji.

Zobacz wideo Co za słowa Piotra Zielińskiego! "Spełnienie dziecięcych marzeń"

Skandaliczne sceny przed meczem w el. do mistrzostw Europy. "Prowadzimy rozmowy"

Z doniesień medialnych wynika, że niedługo przed rozpoczęciem sobotniego starcia 32 walijskich kibiców zostało zatrzymanych przez policję w Armenii. Według świadków tych wydarzeń fani drużyny gości "zostali brutalnie powaleni na ziemię" i przetrzymuje się ich bez dostępu do wody - podaje brytyjskie "Daily Mail". Sprawą zajął Walijski Związek Piłki Nożnej (FAW), który przekazał, że zainterweniowały także Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Wspólnota Narodów.

FAW wydała oświadczenie, z którego wynika, że federacja jest w kontakcie ze związkiem kibiców z Walii. "Jesteśmy świadomi sytuacji dotyczącej naszych kibiców w Erywaniu i prowadzimy regularne rozmowy z podróżującą policją oraz FSA Cymru (Stowarzyszeniem Kibiców Piłki Nożnej w Walii)" - czytamy. Organizacja FSA Cymru jest również w stałym kontakcie z walijską policją, która dotarła do Armenii w celu wyjaśnienia powodów aresztowania kibiców.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania w mediach społecznościowych stowarzyszenia pojawił się wpis, dotyczący dziwnych obrazków z Erywania. "Na ulicach prowadzących do stadionu jest mnóstwo uporczywych sprzedawców fałszywych biletów…uważajcie na nich" - przestrzegała FSA Cymru.

Walia ma cień szansy na awans do Euro 2024

Spotkanie Armenia - Walia rozpoczęło się o godz. 15:00. Remis 1:1 sprawił, że obecnie Walijczycy z 11 punktami na koncie zajmują drugie miejsce w grupie D, jednak na trzeciej lokacie z 10 oczkami znajduje się Chorwacja, która obecnie mierzy się z Łotwą. Jeśli Chorwaci zwyciężą, zajmą miejsce wicelidera przed ostatnimi grupowymi meczami. Za to Armenia nie ma już żadnych szans na awans.

Więcej o:
Copyright © Agora SA