Skorża ruszy na podbój ligi pełnej gwiazd? Media nie mają wątpliwości

Maciej Skorża jest jednym z bardziej utytułowanych polskich trenerów. Oprócz czterech tytułów mistrza Polski, wywalczonych z Wisłą Kraków i Lechem Poznań, ma na koncie także zwycięstwo w Azjatyckiej Lidze Mistrzów z Urawa Red Diamonds. Niewykluczone, że niebawem będzie miał szanse na osiąganie sukcesów w innej lidze. Media donoszą, że kluby z kolejnej egzotycznej ligi chciałyby go mieć u siebie.

W czerwcu zeszłego roku Maciej Skorża nieoczekiwanie zakończył pracę w Lechu Poznań. Po kilkumiesięcznej przerwie od pracy, przeniósł się do Japonii, gdzie z sukcesami prowadzi Urawę Red Diamonds. Jego umowa z klubem obowiązuje jednak tylko do końca grudnia.

Zobacz wideo Tak Bednarek zareagował na brak powołania. "Był ból i smutek"

Maciej Skorża trafi do ligi saudyjskiej? Media nie mają wątpliwości

Według najnowszych doniesień medialnych Maciej Skorża z powodów prywatnych ma nie przedłużyć umowy z Japończykami. Z kolei zdaniem dziennikarzy weszło.com, zatrudnienie Polaka rozważają kluby z ligi saudyjskiej. Nie wiadomo dokładnie, o które drużyny chodzi, jednak prawdopodobnie są to zespoły z czołówki. Polak ma mieć także kolejne oferty z Japonii.

W przeszłości Maciej Skorża pracował już w Arabii. W latach 2012-13 prowadził Ettifaq FC, którego trenerem aktualnie jest legendarny Steven Gerrard. W grudniu wraz z Urawa Red Diamonds weźmie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się właśnie w Arabii.

Skorża cieszy się także dobrą reputacją w Japonii.  - Potencjalnie trzecie miejsce i wygrana Ligi Mistrzów jest bardzo dobrym wynikiem w pierwszym sezonie Skorży w Japonii. Urawa chce nadać klubowi jeszcze większą reputację, ale rzeczywistość jest taka, że zmiana trenera będzie oznaczać kolejny sezon przejściowy. Pod tym względem myślę, że oczekiwania przed sezonem są już znacznie przekroczone - mówił niedawno Sport.pl jeden z tamtejszych dziennikarzy.

Skorża to nie jedyny polski trener, który może pracować w lidze saudyjskiej. Jarosław Tkocz ma niebawem dołączyć do sztabu szkoleniowego Al-Okhdood. Były członek sztabu Adama Nawałki ma na dniach podpisać kontrakt z beniaminkiem ligi. 

Niedawno z ligi saudyjskiej zwolniony został z kolei Czesław Michniewicz. Były selekcjoner reprezentacji Polski przez kilka miesięcy pracował w Abha Club. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA