Ani Messi, ani Ronaldo. Oto ikona futbolu. Zaskakujący wybór

Magazyn "FourFourTwo" wybrał największe ikony futbolu pierwszej dekady XXI wieku. Na pierwszym miejscu nie znalazł się Cristiano Ronaldo ani Lionel Messi. Dziennikarze z brytyjskiego czasopisma postawili na zdobywcę Złotej Piłki z 2005 roku. Najlepszy w tym zestawieniu wśród szkoleniowców okazał się legendarny trener Manchesteru United.

Magazyn "FourFourTwo" lubi prezentować różnego rodzaju zestawienia. Jakiś czas temu dziennikarze brytyjskiego czasopisma docenili grę Piotra Zielińskiego. Polak znalazł się w pierwszej 10. najlepszych ofensywnych pomocników świata. Tym razem zdecydowali się wziąć na tapetę ikony futbolu pierwszej dekady XXI wieku. 

Zobacz wideo Reprezentacja Polski ma problem! Oto największy z nich. Wstyd i kompromitacja

Opublikowane zestawienie uwzględnia zarówno piłkarzy, jak i szkoleniowców. Nie zabrakło w nim miejsca m.in. dla Davida Beckhama, Cristiano Ronaldo, Thierry'ego Henry'ego, Lionela Messiego czy Alexa Fergusona. To właśnie oni w pierwszej dekadzie tego wieku rozkochali w sobie kibiców i byli dostarczycielami wyjątkowych emocji.

W ostatnich latach klasyfikacje najlepszych zawodników całkowicie zdominowali dwaj wielcy napastnicy. Mowa oczywiście o Leo Messim i Cristiano Ronaldo. Ich rywalizacja w rozgrywkach La Liga zawsze przyciągała oczy kibiców z całego świata, ale Portugalczyk przeszedł do Realu Madryt w 2009 roku, a więc pod koniec pierwszej dekady XXI wieku, którą wziął pod uwagę "FourFourTwo". Obaj piłkarze znaleźli się w pierwszej dziesiątce, ale Ronaldo umieszczono na drugim, a - co zaskakujące - Messiego dopiero na siódmym miejscu.

Ronaldinho najlepszą ikoną futbolu XXI wieku według "FourFourTwo"

Największą ikoną futbolu pierwszej dekady XXI wieku został wybrany zdobywca Złotej Piłki w 2005 roku, zwycięzca Ligi Mistrzów z FC Barceloną z sezonu 2005/06 i mistrz świata z Brazylią z 2002 roku - Ronaldinho. "Indywidualista i magik Ronaldinho w trakcie swojej kariery zrobił z piłką rzeczy, które wprawiłyby w zakłopotanie większość graczy. Kto mógłby zapomnieć jego lob z rzutu wolnego z 40 jardów nad bramkarzem Anglii Davidem Seamanem w ćwierćfinale mistrzostw świata w 2002 roku?" - argumentowali dziennikarze.

Z kolei najlepszym szkoleniowcem wśród ikon futbolu pierwszej dekady tego wieku wybrano legendarnego trenera Manchesteru United - sir Aleks Fergusona. "Przez wielu uważany za największego menedżera w historii, dynastia Sir Aleksa Fergusona w Manchesterze United rozpoczęła się w latach 80. i trwała aż do początku XXI wieku, przynosząc liczne sukcesy. Szkot sięgnął po sześć tytułów mistrzowskich, puchar Ligi Mistrzów i Puchar Anglii" - czytamy w uzasadnieniu.

Ranking ikon futbolu pierwszej dekady XXI wieku wg "FourFourTwo"

  • 1. Ronaldinho (Brazylia)
  • 2. Cristiano Ronaldo (Portugalia),
  • 3. Thierry Henry (Francja),
  • 4. Alex Ferguson (Anglia),
  • 5. Ronaldo (Brazylia),
  • 6. Zinedine Zidane (Francja),
  • 7. Lionel Messi (Argentyna),
  • 8. Wayne Rooney (Anglia),
  • 9. Jose Mourinho (Portugalia),
  • 10. David Beckham (Anglia).
Więcej o:
Copyright © Agora SA