Prognozy 29. kolejki I ligi piłkarskiej

Wszystkie mecze w sobotę 9 czerwca o godzinie 17

Prognozy 29. kolejki I ligi piłkarskiej

Wszystkie mecze w sobotę 9 czerwca o godzinie 17

Pogoń - Polonia

(3. miejsce w tabeli/50 punktów) - (4./43 pkt.)

Sabri Bekdas przestał finansować zespół ze Szczecina. Cała drużyna jest na sprzedaż. Komu nie uda się znaleźć klubu - czy to za granicą, czy w Polsce - skazany będzie na wegetację w przyszłym sezonie. Pogoni pewnie znowu będzie brakowało pieniędzy. A Polonia? Także w rozsypce. Albin Mikulski wywalczył Puchar Polski i awans do Pucharu UEFA, ale i tak żegna się z obecnym jeszcze mistrzem kraju. Na sprzedaż są także: Bąk, Pawlak, Kaliszan, Żvirgżdauskas.

W rundzie jesiennej 2:1. Typ "Gazety": X.

Ruch R. - Ruch Ch.

(14./31 pkt.) - (8./38 pkt.)

Najważniejszy mecz w historii Radzionkowa. "Cidry" balansują na krawędzi ekstraklasy. Ten mecz muszą wygrać. Każdy inny wynik oznaczał będzie pożegnanie z ekstraklasą. Czy Janoszka i spółka dadzą radę? Kilka tygodni temu przegrali u siebie z GKS-em. Jestem przekonany, że piłkarze z Chorzowa będą mocno "umotywowani" do wygranej przez inne zespoły walczące o utrzymanie. Motywacja do zwycięstwa nie jest zabroniona, więc o wyniku będą decydowały umiejętności piłkarskie.

W rundzie jesiennej 2:1. Typ "Gazety": 1.

Legia - Wisła

(2./50 pkt.) - (1./56 pkt.)

To miał być mecz sezonu. Wielkie wydarzenie, święto kibiców z całej Polski. Miała być feta i wspaniały spektakl. Tymczasem kibice obu drużyn są wściekli na swoich piłkarzy. Nie wiadomo, czy będą ich dopingować, czy będą flagi, chorągiewki i śpiewy. Zamiast święta może być nastrój jak na stypie. Wiśle brakuje punktu do tytułu mistrza Polski.

W rundzie jesiennej 3:3. Typ "Gazety": X.

Zagłębie - Orlen

(5./43 pkt.) - (16./28 pkt.)

Temu meczowi poświęcone będzie w poniedziałkowych gazetach sporo miejsca. Jak zagrają lubinianie, którzy ostatni raz grając w lidze przed własną publicznością, przegrali ze Śląskiem? Ich finałowy mecz o Puchar Ligi z Wisłą obejrzało kilkaset osób. Orlen wygrał z Wisłą oraz Legią i może jeszcze grać w barażach o utrzymanie. Jestem pewny, że po ewentualnej wygranej w Lubinie płoccy piłkarze powiedzą, że po zwycięstwach z liderami triumf nad przeciętnym w sumie Zagłębiem nikogo dziwić nie powinien.

W rundzie jesiennej 3:1. Typ "Gazety": 2.

Widzew - GKS

(11./34 pkt.) - (7./40 pkt.)

Widzew musi wygrać, by - jadąc w ostatniej kolejce do Wrocławia na mecz ze Śląskiem - już niczym się nie przejmować. GKS-owi już na niczym nie zależy. A w ogóle będzie to mecz zespołów, których prezesi chyba najdłużej w polskiej lidze nie płacą pieniędzy. Może Andrzej Pawelec (Widzew) i Piotr Dziurowicz (GKS) wymienią poglądy, jak zwodzić piłkarzy? Szkoda, że wszystkie mecze są o tej samej porze. Bo wtedy do tej dwójki mógłby dołączyć jeszcze Krystian Rogala (Ruch Ch.). Tam też nie płaci się od wielu miesięcy.

W rundzie jesiennej 1:3. Typ "Gazety": 1.

Groclin - Śląsk

(9./37 pkt.) - (13./32 pkt.)

Działacze Śląska - poza boiskiem - robią wszystko, by zostać w lidze. Ostatnio zwolnili trenera Janusza Wójcika (chyba jest już skończony w polskiej piłce), odcinając się w ten sposób od jego wypowiedzi na temat ligi prezesa PZPN... Czy to wystarczy na pozostanie w lidze? Ten mecz może decydować o wszystkim. A z Grodziskiem żegna się - po prawie dwóch latach - trener Janusz Białek. Dwa razy utrzymał drużynę w lidze. Teraz prezes Drzymała chce czegoś więcej. Zatrudnił więc Edwarda Lorensa.

W rundzie jesiennej 1:1. Typ "Gazety": X.

Odra - Amica

(12./33 pkt.) - (6./41 pkt.)

Piłkarze z Wronek powiedzieli, że mecz chcieli od nich kupić piłkarze Wisły. Potem oczywiście wszystkiego się wyparli. I np. przegrali w Zabrzu z broniącym się przed spadkiem Górnikiem. Ale we Wronkach myśli się już tylko o urlopach i nowym sezonie z trenerem Mirosławem Jabłońskim na ławce rezerwowych. Odrze potrzeba punktów, bo niczego nie jest pewna.

W rundzie jesiennej 0:4. Typ "Gazety": 1

Górnik - Stomil

(15./30 pkt.) - (10./34 pkt.)

Zabrzanie wygrali dwa ostatnie mecze ligowe i mają cień szansy na pozostanie w ekstraklasie. Ich mecze zaczął ostatnio nawet oglądać prezes Płoskoń. Czy to pomoże? Stomilowi brakuje dwóch punktów do utrzymania. I chyba szybciej niż w Zabrzu zdobędą je w pojedynku ostatniej kolejki - z Pogonią w Olsztynie.