Tajemnicze zniknięcie po meczu Ligi Mistrzów. Co się stało z pracownikami ukraińskiego klubu?

Kilka dni temu jeden z piłkarzy drużyny Szachtara Donieck U19 nie poleciał z resztą drużyny po ostatnim meczu Ligi Młodzieżowej UEFA. Miał polecieć osobnym samolotem do Rosji i poprosić o azyl polityczny. Teraz po meczu Ligi Mistrzów ukraińskiej drużyny kobiet, nie wiadomo co się stało z dwoma przedstawicielami tego klubu.

Na początku września tego roku piłkarki Krywbas Krzywy Róg w szwedzkim mieście Linkoping grały turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów. Najpierw przegrały 0:4 (0:1) z francuskim Paris FC. W drugim spotkaniu ukraińska drużyna uległa gospodyniom 0:3 (0:1).

Zobacz wideo Probierz zaczął kadencję bardzo odważnie! Jeden piłkarz zawiódł na całej linii

Po drugim spotkaniu Ligi Mistrzów w drużynie Krywbas Krzywy Róg doszło do bardzo przykrego zdarzenia.

Dwóch przedstawicieli klubu Krywbas Krzywy Róg zaginęli po meczu Ligi Mistrzów

- Dwóch przedstawicieli Krywbasu nie wróciło na Ukrainę po meczu Ligi Mistrzów. Poinformowała o tym RBC-Ukraina, powołując się na KDK - pisze "RBC Ukraina".

Według informacji ukraińskich mediów są to Roman Lopatin, specjalista ds. SMM (Social media marketing) oraz fotograf Roman Miedwiediew. Ukraiński klub nie wie, co stało się z zaginionymi osobami. Skontaktował się w tej sprawie z policją, strażą graniczną oraz Ministerstwem Młodzieży i Sportu na Ukrainie.

To nie pierwsze takie zdarzenie na Ukrainie. Podobne było kilka dni temu.

- Jeden z piłkarzy drużyny Szachtara Donieck U19 nie poleciał z resztą drużyny po ostatnim meczu Ligi Młodzieżowej UEFA. Według najnowszych doniesień nie stawił się na lotnisku o umówionym czasie. Miał polecieć osobnym samolotem do Rosji. Dokładne miejsce pobytu nie jest znane. Ukraińskie media informują, że uciekinier poprosił o azyl polityczny. Niedawno podpisał nowy kontrakt z Szachtarem - pisał Marcin Jaz, dziennikarz Sport.pl.

Piłkarki Krywbas Krzywy Róg świetnie radzą sobie w rozgrywkach ligowych. Na przełomie września i października odniosły komplet sześciu zwycięstw.

W sumie po dziewięciu kolejkach mają aż 25 punktów (osiem zwycięstw i remis) i prowadzą w tabeli. Zdobyły 26 goli, a straciły tylko sześć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.