Gol marzenie w el. Euro 2024. Nasi sąsiedzi stawiają faworyta pod ścianą [WIDEO]

Reprezentacja Ukrainy wygrała 2:0 z Macedonią Północną w szóstym meczu eliminacji Euro 2024, a ozdobą spotkania było kapitalnie trafienie Ołeksandra Karawajewa z dystansu. Tym samym nasi wschodni sąsiedzi dopisali kolejne trzy punkty do tabeli grupy C i wskoczyli na miejsce gwarantujące awans. Obawiać się ich muszą wielcy faworyci, którzy również w sobotę powalczą o punkty i odzyskanie korzystnej pozycji w walce o mistrzostwa Europy.

Reprezentacja Ukrainy w eliminacjach do Euro 2024 radzi sobie bardzo dobrze w wyrównanej grupie C. Przed sobotnim meczem z Macedonią Północną miała przed sobą już dwie wygrane, remis 1:1 z Anglią i porażki 1:2 z Włochami oraz 0:2 z Anglią. Dzięki temu nasi wschodni sąsiedzi mieli siedem punktów, zajmowali trzecią lokatę i straszyli faworytów. Teraz rywale muszą drżeć przed nimi jeszcze mocniej.

Ukraina znów wygrywa w el. Euro 2024. Gol marzenie ustalił wynik meczu

W pierwszej połowie meczu rozgrywanego w Pradze Ukraina była znacznie lepszym zespołem. Dlatego też zasłużenie prowadziła 1:0 po trafieniu Heorhija Sudakowa z 30. minuty spotkania. W drugiej części spotkania szansę na podwyższenie wyniku miał m.in. Mychajło Mudryk, ale w sytuacji sam na sam uderzył wprost w bramkarza rywali.

Inicjatywę mieli Macedończycy i to oni prowadzili grę. Jednak nie byli w stanie zamienić żadnej z akcji na gola, a już w doliczonym czasie gry stracili piłkę pod polem karnym Ukrainy. Kontratak lewą stroną boiska wyprowadził Ołeksandr Karawajew i wpadł na połowę przeciwników przy linii bocznej. Obrońca Dynama Kijów dostrzegł źle ustawionego bramkarza i postanowił huknąć z około 35 metrów do bramki. Cięta piłka przelobowała golkipera i wpadła do siatki, ustalając wynik na 2:0 dla Ukrainy.

Dzięki wygranej Ukraińcy mają już na koncie 10 punktów w grupie C eliminacji Euro 2024 i awansowali na drugie miejsce w grupie. Do pierwszych Anglików tracą trzy "oczka" i o tyle wyprzedzają również sobotnich rywali oraz Włochów. To właśnie prowadzenie nad drugim z tych zespołów może szczególnie dziwić. Bezpośrednio na turniej awansują przecież dwa pierwsze zespoły z grupy.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Włosi mają więc czego się bać.. Obrońcy tytułu mistrzów Europy po czterech zagranych meczach mają siedem punktów i w sobotę o 20:45 zmierzą się z Maltą. Jeśli wygrają, to wrócą na drugą pozycję w tabeli dzięki wygranej 2:1 w pierwszym meczu z Ukrainą. Pomimo zagrania dwóch meczów mniej nie mogą jednak pozwolić sobie na żadną wpadkę, ponieważ czekają ich jeszcze starcia z Anglią, Ukrainą i Macedonią Północną.