Afera po meczu Legii. To za to policja zatrzymała piłkarzy Legii

Do wielkiego skandalu doszło w czwartek w Holandii. Dwaj zawodnicy Legii Warszawa: Radovan Pankov i Josue po czwartkowym meczu drugiej kolejki Ligi Konferencji Europy z AZ Alkmaar (0:1) zostali zatrzymani przez holenderską policję i odwiezieni na komisariat. - W trakcie meczu stało się jasne, że Legia Warszawa nie wywiązała się z ustaleń - pisze holenderska policja, tłumaczona przez portal voetbalzone.nl.

Piłkarze Legii Warszawa w czwartkowy wieczór przegrali 0:1 w drugiej kolejce Ligi Konferencji Europy na wyjeździe z holenderskim AZ Alkmaar. Jedynego gola zdobył Grek Vangelis Pavlidis w 52. minucie. Po zakończeniu spotkania w Holandii doszło do skandalu.

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Holenderska policja zabrała głos. Krótko

Dwaj piłkarze Legii Warszawa: Radovan Pankov i Josue zostali bowiem zatrzymani przez holenderską policję i odwiezieni na komisariat - informowały serwisy Legia.Net i legioniści.com. - Obaj bez żadnego znanego powodu zostali wyciągnięci z autokaru, zatrzymani przez policję i odwiezieni radiowozem na komisariat - pisał Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl.

Zanim doszło do zatrzymania piłkarzy, piłkarze i sztab, którzy wraz z władzami klubu chcieli opuścić obiekt, zostali zablokowani przez ochronę oraz policję. Zostało im uniemożliwione dotarcie do autokaru i wyjazd z terenu stadionu. Doszło do przepychanek, holenderskie służby porządkowe nie stroniły od używania agresji wobec piłkarzy, członków sztabu, a nawet Dariusza Mioduskiego, prezesa i właściciela warszawskiego klubu.

O sprawie krótko piszą holenderskie media.

- Po meczu Alkmar - Legia Warszawa w Alkmaar doszło do dwóch aresztowań, poinformował w nocy z czwartku na piątek agencji prasowej ANP rzecznik policji. Podejrzani zostali aresztowani za napaść. Policja nie jest w stanie powiedzieć dokładnie, co się stało - czytamy na portalu ad.nl.

Według tego portalu holenderska policja ma wkrótce odnieść się do całego zamieszania. - Policja twierdzi, że obecnie nie może nic na ten temat powiedzieć i spodziewa się uzyskać więcej informacji w piątek rano - dodano na portalu ad.nl.

Jeszcze przed meczem doszło do starć pomiędzy polskimi kibicami a holenderskimi służbami. Holenderska policja zamieściła krótki komunikat, w którym winę za całe zamieszanie zrzuca na Legię Warszawa.

- W ramach przygotowań do tego meczu policja holenderska, policja warszawska i Legia zawarły ustalenia dotyczące sposobu, w jaki kibice Legii będą mogli uczestniczyć w meczu. Ze względu na uroczystości odbywające się w centrum Alkmaar z okazji 450. rocznicy Odsieczy Alkmaar, w mieście nie było możliwości przyjęcia przyjezdnych kibiców piłki nożnej. W trakcie meczu stało się jasne, że Legia Warszawa nie wywiązała się z tych ustaleń - pisze policja, tłumaczona przez portal voetbalzone.nl.

Legia Warszawa w trzeciej kolejce Ligi Konferencji Europy zagra 26 października na wyjeździe z Zrinjski Mostar. Relacja na żywo z meczu na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.