Fantastyczne informacje ws. Modera. Dziennikarz ujawnia

Już 18 miesięcy minęło od zerwania więzadeł w kolanie Jakuba Modera. Przez poważną kontuzję stracił mistrzostwa świata w Katarze. Miał być gotowy latem, ale wyszły pewne komplikacje, które do dziś opóźniają jego powrót do gry. Na szczęście z Anglii płynie coraz więcej głosów, że to jest ta jesień i wróci wtedy na boisko. Najnowsze wieści napawają naprawdę dużym optymizmem ws. polskiego pomocnika.

Jakub Moder wrócił do treningów wiosną tego roku i zapowiadano, że będzie gotowy latem. Trener Brighton & Hove Albion Roberto De Zerbi nie chciał spieszyć się z powrotem Polaka do gry, dlatego planował go w swojej kadrze na nowy sezon. Ale ponowne pojawiły się problemy z kolanem, przez co Moder stracił letni presezon i pierwsze mecze Premier League. Angielskie media przewidywały, że polski pomocnik będzie do dyspozycji jesienią, choć nie podawały tego ze stuprocentową pewnością. Ale teraz jest dla niego światełko w tunelu.

Zobacz wideo Kulesza dostał jasny przekaz ws. nowego selekcjonera

Świetne wieści ws. Jakuba Modera

W sierpniu Moder wychodził na ostatnią prostą w swoim procesie rehabilitacji i najpóźniej we wrześniu miał wrócić do treningów z resztą zawodników Brighton. Promykiem nadziei była też informacja o zarejestrowaniu go w rozgrywkach Premier League, co oznaczało, że jest realna szansa na powrót do gry w niedługim czasie.

Według Bena Dinnery'ego z "The Athletic" sytuacja Polaka jest coraz lepsza. Jak podaje brytyjski dziennikarz, Moder regularnie trenuje z resztą drużyny, z każdym kolejnym treningiem na wyższej intensywności i bliżej pełnego wymiaru czasu. Dziś "trenuje na pełnych obrotach".

Realny jest zatem powrót polskiego pomocnika jesienią. Pozostaje kwestia zielonego światła od lekarzy i decyzji trenera. Jeśli Moder wróci do gry, to stanie się to w rozgrywkach w Anglii - w Premier League lub FA Cup. Brighton odpadło już z Pucharu Ligi, przegrywając w 1/16 finału z Chelsea. Moder nie został zgłoszony do rozgrywek Ligi Europy UEFA.

Jednocześnie nie wyklucza się, że Moder zsiądzie na ławce rezerwowych już w najbliższym meczu ligowym. To byłby wyraźny sygnał, że Polak wraca do optymalnej dyspozycji. W niedzielę Brighton podejmie u siebie Liverpool.

Jakub Moder ma ważny kontrakt z Brighton & Hove Albion do końca czerwca 2025 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.