Szewczenko powiedział, co myśli o Lewandowskim. "Tylko jedno"

Pomimo tego, że Robert Lewandowski powrócił ostatnio do bardzo dobrej formy w Barcelonie, to zawodził polskich fanów podczas ostatnich zgrupowań naszej reprezentacji. Napastnik miał wyraźny problem, aby trafić do siatki, a do tego wzbudzał wielkie kontrowersje swoimi wypowiedziami poza boiskiem, za co spotkała go wielka krytyka. Teraz na temat Lewandowskiego i jego gry wypowiedział się legendarny Andrij Szewczenko.

Ostatnie miesiące były wyjątkowo nieudane dla reprezentacji Polski po historycznym wyczynie, jakim było wyjście z grupy MŚ w Katarze. Radość przykryła tzw. afera premiowa, a niedługo później z posadą selekcjonera pożegnał się Czesław Michniewicz, którego zastąpił Fernando Santosa. Kadencja Portugalczyka trwała jednak niespełna osiem miesięcy, podczas których doznaliśmy kompromitujących porażek z Czechami (1:3), Mołdawią (2:3) oraz Albanią (0:2).

Zobacz wideo Bił się z Kliczką, teraz wszedł do świata freaków. Sosnowski mocno o Najmanie

Szewczenko wypowiedział się nt. Roberta Lewandowskiego. "Nie mam żadnych wątpliwości"

Poza byłym już selekcjonerem kibice obwiniają za te wpadki głównie kapitana naszej kadry Roberta Lewandowskiego. Co prawda napastnik został bohaterem wrześniowego starcia z Wyspami Owczymi (2:0), ale w innych meczach wyraźnie zawodził. Ponadto jego wywiad dla Eleven Sports i Meczyki.pl wzbudził ogromne kontrowersje i mógł wpłynąć na atmosferę w szatni.

Koniec końców najważniejsza jest jednak postawa na boisku. Na temat gry Lewandowskiego wypowiedział się legendarny napastnik, który pod koniec ubiegłego roku był wymieniany jako jeden z głównych faworytów do objęcia naszej kadry po zwolnieniu Czesława Michniewicza. Mowa o Andriju Szewczence. Ukrainiec nie szczędził miłych słów napastnikowi Barcelony.

- Robert Lewandowski jest obecnie jednym z najlepszych piłkarzy świata. I jednym z najlepszych albo najlepszym w historii polskiego futbolu. Polska ma duże piłkarskie tradycje, w przeszłości też mieliście wielkich piłkarzy jak choćby Boniek. Natomiast nie mam żadnych wątpliwości: Robert wciąż może dać bardzo dużo waszej reprezentacji, może też przekazać swoje wielkie doświadczenie młodszym piłkarzom - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Oczywiście, mówiąc o wynikach, to naturalne, że w sporcie są wzloty i upadki, momenty lepsze i gorsze. Natomiast ze swojej strony mogę powiedzieć tylko jedno: życzę Robertowi Lewandowskiemu i polskiej reprezentacji wszystkiego, co najlepsze - dodał.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

9 września Ukraina zremisowała spotkanie grupowe el. Euro 2024 z Anglią 1:1. Mimo to, że była gospodarzem tego starcia, to mecz odbywał się na stadionie we Wrocławiu. Te wydarzenia Szewczenko także skomentował. - To było coś wspaniałego. Graliśmy jak w domu. Nie, w sumie nie "jak", po prostu graliśmy w domu. Stadion był wypełniony, atmosfera fantastyczna. Byłem pod dużym wrażeniem - podsumował.

Więcej o: