Jest decyzja ws. Michniewicza! Arabowie nie wytrzymali. "Dziękujemy"

Kibice arabskiego klubu wprost domagali się zwolnienia Czesława Michniewicza. Tamtejsze media rozpisywały się o tym, że działacze Abhy podjęli decyzję o rozwiązaniu kontraktu z polskim trenerem. Teraz klub ogłosił oficjalną decyzję. Michniewicz w Arabii Saudyjskiej pracował zaledwie przez cztery miesiące.

Abha Club w sobotę 30 września przegrała kolejny mecz ligowy. Dla podopiecznych Michniewicza była to czwarta ligowa porażka z rzędu. Była ona o tyle bolesna, że Al-Riyadh również walczy o utrzymanie w lidze arabskiej, a w dodatku Abha grała u siebie.

Zobacz wideo Probierz już zaimponował. W PZPN są zachwyceni

Michniewicz zwolniony! Jest decyzja klubu

Mimo ogromnej przewagi (18-5 w strzałach, blisko 60 procent posiadania piłki) zespół Michniewicza nie potrafił zdobyć bramki. Za to Al-Riyadh w samej końcówce spotkania strzeliło jedynego gola w tym meczu. Tym samym Abha Club spadła do grupy spadkowej ligi arabskiej i dała się wyprzedzić w tabeli drużynie, z którą grała wczoraj mecz. Kibice wprost domagali się zwolnienia polskiego trenera.

W dodatku przed zespołem bardzo trudny terminarz. W najbliższej kolejce Abha zmierzy się na wyjeździe z Al-Nassr - to zespół, w którym gra Cristiano Ronaldo i jeden z najlepszych arabskich klubów. Polski trener nie musi się już jednak przejmować tym spotkaniem - rządzący Abhą podjęli już decyzję o zwolnieniu byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

"Zarząd Abha Club podjął decyzję o wyznaczeniu trenera George'a Timisha do nadzorowania pierwszego zespołu. Timish przejmie drużynę od najbliższej niedzieli. Dziękujemy trenerowi Czesławowi i jego asystentom za wysiłek włożony w ostatnim czasie" - czytamy na oficjalnym profilu klubu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czesław Michniewicz był trenerem Abha Club od czerwca. W tym czasie polski szkoleniowiec poprowadził zespół w dziewięciu meczach. Jego drużyna przegrała aż sześć z nich. W dodatku mimo wywalczenia awansu długo męczyła się też w krajowym pucharze z zespołem z niższej ligi. Obecnie Abha zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli ligi arabskiej.

Więcej o: