Trener Peszko odmienił Wieczystą. Gromi rywali i wraca na szczyt

Sławomir Peszko miał być tylko tymczasowym trenerem Wieczystej Kraków, ale takie mecze jak sobotni z Unią Tarnów mogą przekonać właściciela klubu Wojciecha Kwietnia do dania prawdziwej szansy byłemu reprezentantowi Polski. Krakowianie wygrali zdecydowanie i zostali liderem grupy czwartej III ligi. Kibice zgromadzeni na stadionie nie mieli powodu do narzekań - fani poza wygraną zobaczyli aż siedem goli.

Sławomir Peszko został nowym trenerem Wieczystej Kraków po tym jak poprzedni szkoleniowiec Maciej Musiał został zwolniony po zaledwie ośmiu meczach, w których poprowadził zespół. Były reprezentant Polski sam zapowiadał, że jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie.

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Kolejny mecz Peszki jako trenera Wieczystej. Tylko remis do przerwy

Mijają jednak kolejne tygodnie, a Wieczysta wciąż nie zatrudniła nowego szkoleniowca. Jednym z kandydatów do przejęcia drużyny, o którym mówiło się chwilę po zwolnieniu Musiała, był Adam Burek - do niedawna trener Polonii Bytom. Do tej pory nie został on jednak zatrudniony w krakowskim klubie, a Sławomir Peszko poprowadził Wieczystą już w trzech meczach.

Pierwsze dwa spotkania pod wodzą Peszki nie były udane. Wprawdzie Wieczysta pokonała na wyjeździe KSZO Ostrowiec 1:0, ale po bardzo słabym spotkaniu. Za to w Pucharze Polski drużynie, w której gra wielu uznanych piłkarzy, nie udało się postawić Piastowi Gliwice i przegrała aż 0:4. Po trzecim meczu nie ma jednak na co narzekać. Wieczysta wygrała z Unią Tarnów aż 6:1.

Nie licząc samego początku spotkania, to krakowski klub zdecydowanie przeważał, ale nie miało to przełożenia na bramki. Pierwszego gola drużyna Peszki zdobyła dopiero w 20. minucie i nie potrafiła podwyższyć prowadzenia. W dodatku... pierwsza połowa skończyła się remisem, bo samobója głową po nieudanym wybiciu strzelił Asmelash.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogrom po przerwie. Aż pięć goli Wieczystej i awans na pierwsze miejsce w tabeli III ligi

Po przerwie Wieczysta zdecydowanie zaatakowała i już w 48. minucie było 2:1, ale festiwal strzelecki rozpoczął się niecałe 10 minut później. W 57. minucie było 3:1, a w ciągu następnych pięciu minut podopieczni Peszki zdobyli kolejne dwa gole. Manuel Torres dokończył dzieła w 67. minucie golem na 6:1. Wieczysta miała jeszcze okazje, ale już nie podwyższyła prowadzenia.

Dzięki tej wygranej klub awansował na pierwsze miejsce w tabeli czwartej grupy III ligi. Tyle samo punktów, co Wieczysta - 21 - zgromadziła też druga Avia Świdnik.

Wieczysta Kraków - Unia Tarnów 6:1

Bramki: 20' Fidziukiewicz, 48' Knasmuellner, 57' Bis (sam.), 60' Fidziukiewicz, 62' Torres, 67' Torres - 44' Asmelash (sam.)

Czołówka tabeli III ligi grupy IV:

  1. KS Wieczysta Kraków - 21 punktów - bilans bramkowy 32:15
  2. Avia Świdnik - 21 pkt - 27:13
  3. Czarni Połaniec - 18 pkt - 25:18
Więcej o: