Media: Juergen Klopp chce reprezentanta Polski. "Bardzo go lubi"

Booom! Fantastyczna forma Sebastiana Szymańskiego nie przeszła bez echa! Tureckie media twierdzą, że reprezentantem Polski zainteresowany jest Liverpool. I choć Transfermarkt wycenia Polaka na 18 milionów euro, to jego realna wartość ma być już ponad dwa razy większa. - Jednym z jego największych fanów jest Juergen Klopp. Niemiec bardzo lubi Szymańskiego - zdradził turecki dziennikarz Murat Kosova.

Sebastian Szymański wyróżniał się w Legii Waszawa, więc w 2019 roku Dynamo Moskwa zdecydowało się go kupić za 5,5 miliona euro. W Rosji także błyszczał, ale inwazja wojsk Władimira Putina na Ukrainę sprawiła, że musiał zmienić otoczenie. No i trafił do Feyenoordu, gdzie szybko stał się kluczowym piłkarzem. Błyskawicznie zaaklimatyzował się także w Turcji. I tu rodzi się pytanie, dlaczego Polak nie trafił do żadnej ligi z TOP 5, ale z reguły czołowe ligi nie chciały mieć wspólnych interesów z Rosjanami, co akurat Turkom zbytnio nie przeszkadzało.

W połowie lipca Fenerbahce zapłaciło za niego blisko 10 milionów euro, a ofensywny pomocnik już się zaczął spłacać. Biorąc pod uwagę ligę turecką i kwalifikacje do Ligi Konferencji UEFA, Szymański rozegrał 13 spotkań, strzelił siedem goli i miał cztery asysty.

W czwartek zdobył dwie bramki w prestiżowym meczu z Basaksehirem (4:0), czyli klubem Erdogana, w którym gra Krzysztof Piątek.

Najpierw trafił do siatki w 20. minucie, oddając perfekcyjnie uderzenie lewą nogą zza pola karnego w długi róg bramki, a wynik ustalił w 80. minucie, wykorzystując świetne zgranie głową Michy'ego Batshuayiego. Serwis SofaScore wybrał go tym samym zawodnikiem meczu z notą 8,8.

Tuż po końcowym gwizdku Szymański udzielił pomeczowego wywiadu, w którym docenił kibiców Fenerbahce. - Atmosfera na stadionie sprawia, że czujemy się, jakbyśmy grali w domu. Nie daliśmy sobie zrobić krzywdy, w 20 minut strzeliliśmy trzy gole i zdobyliśmy trzy wspaniałe punkty - powiedział.

Po sześciu rozegranych kolejkach Fenerbahce okupuje pozycję lidera tabeli, mając nad drugim Galatasaray dwa punkty przewagi. Najbliższy mecz piłkarzy Ismaila Kartala odbędzie się w niedzielę 1 października, kiedy na własnym stadionie zagra z Rizesporem.