Oto najlepsi piłkarze pierwszej dekady XXI wieku. Messi zdeklasowany

W pierwszej dekadzie XXI wieku nie brakowało wybitnych piłkarzy, którzy prezentowali swoje umiejętności. Cristiano Ronaldo, Zidane, Messi - można by wymieniać bez końca. Magazyn "FourFourTwo" zdecydował się wybrać najlepszych piłkarzy początku XXI wieku. Na pierwszym miejscu nie został umieszczony Ronaldo ani Messi. Pismo postawiło na brazylijskiego mistrza świata z 2002 roku.

Magazyn "FourFourTwo" w ostatnim czasie publikuje wiele różnych zestawień. Jedno z nich dotyczyło stu najlepszych trenerów w historii futbolu. Na liście znalazło się miejsce dla dwóch byłych selekcjonerów reprezentacji Polski - Leo Beenhakkera i Fernando Santosa. Jednak o ich epizodach z Biało-Czerwonymi magazyn wspomniał tylko w przypadku holenderskiego szkoleniowca. 

Zobacz wideo Oto przyszły selekcjoner? "Limitem jest niebo"

Ronaldinho najlepszym piłkarzem początku XXI wieku według "FourFourTwo"

"FourFourTwo" pokosiło się również o stworzenie zestawienia 50. najlepszych piłkarzy pierwszej dekady XXI wieku. Nie brakowało w mniej wybitnych zawodników od Brazylijczyków takich jak Ronaldo, Ronaldinho czy Rivaldo, Francuzów z Zinedine'em Zidane'em i Thierrym Henrym czy Cristiano Ronaldo i Leo Messim, którzy zaczynali dominować w futbolu pod koniec tamtej dekady. 

Chociaż Portugalczyk z Argentyńczykiem znaleźli się w pierwszej dziesiątce zestawienia, to obaj zostali sklasyfikowani poza podium. Ronaldo umieszczono na piątej pozycji. Droga Portugalczyka została opisana od sparingu w barwach Sportingu przeciwko Manchesterowi United po transfer do Realu Madryt. Z kolei Messi zamknął pierwszą dziesiątkę, a pierwsza dekada miała być początkiem narodzin jego geniuszu.

Najlepszym piłkarzem pierwszej dekady został wybrany zdobywca Złotej Piłki w 2006 roku, zwycięzca Ligi Mistrzów z FC Barcelonę w tym samym roku i mistrz świata z Brazylią z 2002 roku - Ronaldinho. "Mówi się, że niektórzy piłkarze grają z uśmiechem na twarzy… Ronaldinho dosłownie to robił. Nawet w ogniu walki Brazylijczyk uśmiechał się od ucha do ucha i był zachwycony możliwością przebywania na boisku. Przez te wszystkie lata Ronaldinho bawił się beztrosko, niczym dziecko w parku. Jego uśmiech był zaraźliwy i widziany przez każdego" - czytamy w uzasadnieniu. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Najlepsi piłkarzy pierwszej dekady XXI wieku wg. "FourFourTwo":

  1. Ronaldinho (Brazylia),
  2. Zinedine Zidane (Francja),
  3. Kaka (Brazylia),
  4. Thierry Henry (Francja),
  5. Cristiano Ronaldo (Portugalia),
  6. Xavi (Hiszpania),
  7. Ronaldo (Brazylia),
  8. Andres Iniesita (Hiszpania),
  9. Zlatan Ibrahimović (Szwecja),
  10. Lionel Messi (Argentyna).

Pełne zestawienie można zobaczyć na stronie magazynu "FourFourTwo".

Więcej o:
Copyright © Agora SA