Reprezentant Polski stracił trenera w trybie natychmiastowym. Wystarczyło 7 meczów

Schalke 04 rozpoczęło sezon w 2. Bundeslidze z nadziejami na powrót do najważniejszych rozgrywek w Niemczech. Początek wypadł jednak znacznie poniżej oczekiwań, co spowodowało, że władze klubu straciły cierpliwość. Klub Marcina Kamińskiego postanowił zwolnić dotychczasowego trenera ze skutkiem natychmiastowym.

Rywalizacja w europejskich ligach powoli nabiera rozpędu. Kibice obserwują poczynania polskich zawodników w poszczególnych rozgrywkach. Jednym z nich jest Marcin Kamiński, czyli zawodnik Schalke 04, którego głównym planem na ten sezon jest powrót do Bundesligi. Drużyna nie zanotowała jednak najlepszego początku i zajmuje miejsce w dole tabeli 2. Bundesligi, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją zarządu klubu.

Zobacz wideo Pracował z Santosem. Teraz mówi, co tam się działo

Schalke 04 zwolniło trenera Reisa i jego asystenta. Szybka reakcja władz klubu Marcina Kamińskiego

Schalke 04 poinformowało na oficjalnej stronie internetowej o zakończeniu współpracy z trenerem Thomasem Reisem ze skutkiem natychmiastowym. Zwolniono dodatkowo jego asystenta Markusa Gellhausa. - Wykorzystaliśmy ostatnie dni na intensywne konsultacje i doszliśmy do wniosku, że musimy podjąć ten krok już teraz w interesie klubu. Naszym celem jest przełamanie ogólnego negatywnego trendu od początku sezonu - podsumował członek zarządu Peter Knabel. Reis prowadził Schalke od końca października 2022 roku.

- Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wspólnie z Thomasem Reisem wydostać się z kryzysu. Po wewnętrznych dyskusjach w ostatnich dniach zabrakło nam jednak niezbędnego przekonania, że możemy powstrzymać negatywny rozwój sytuacji, a tym samym odnieść sukces w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Dlatego zdecydowaliśmy się obrać nową ścieżkę - dodał dyrektor sportowy klubu Andre Hechelmann.

Nowym trenerem Schalke 04 został Matthias Kreutzer, który kiedyś pełnił funkcje asystenta pierwszego trenera. - Naszym wspólnym celem jest wejście w przerwę reprezentacyjną z pozytywnym nastawieniem. Matthias Kreutzer ma nasze pełne zaufanie i będziemy go wspierać wszelkimi środkami - ocenił Hechelmann.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Schalke 04 w siedmiu dotychczasowych spotkaniach zdołało odnieść jedynie dwa zwycięstwa. Drużyna Kamińskiego dodatkowo jeden mecz zakończyła remisem i poniosła aż cztery porażki. Polski obrońca rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze.

Więcej o: