Mecz o Superpuchar Europy z reguły otwiera nowy sezon rozgrywek klubowych UEFA. W ostatnich latach to wydarzenie było rozgrywane w nieoczywistych lokalizacjach. Superpuchar gościły takie miasta jak Tbilisi (Gruzja), Trondheim (Norwegia), Skopje (Macedonia Północna), Tallinn (Estonia), Belfast (Irlandia Północna) czy Helsinki (Finlandia). Ostatni Superpuchar zorganizowany został z kolei w Pireusie. W Grecji Manchester City, triumfator Ligi Mistrzów, pokonał po rzutach karnych Sevillę (1:1, k. 5:4), zdobywcę Ligi Europy.
Przyszłoroczny Superpuchar, który odbędzie się w sierpniu 2024 roku, zaplanowano w Warszawie. Najprawdopodobniej spotkanie odbędzie się 14 sierpnia. Kto stoi za tą decyzją?
Komitet Wykonawczy UEFA, czyli 20 najważniejszych osób w europejskiej federacji z prezydentem Aleksandrem Ceferinem na czele. Warto przypomnieć, że Polska również we władzach UEFA ma wysoko postawioną osobę, a więc wiceprezydenta Zbigniewa Bońka, który także jest członkiem Komitetu Wykonawczego.
"Niezmiernie się cieszymy, że to właśnie na PGE Narodowym zostanie rozegrane spotkanie tej rangi!" - czytamy na twitterowym koncie warszawskiego obiektu.
Polska cieszy się dużym zaufaniem ze strony FIFA i UEFA, jeśli chodzi o kwestie organizacji ważnych imprez piłkarskich. Oprócz Euro 2012 w Polsce i Ukrainie organizowaliśmy także aż dwa finały Ligi Europy - w 2015 roku w Warszawie oraz 2021 roku w Gdańsku. A przecież już w 2025 roku we Wrocławiu odbędzie się finał Ligi Konferencji Europy, a do tego wszystkiego należy też dodać Euro U-21 w 2017 roku, a także MŚ U-20 zorganizowane dwa lata później.