Grzegorz Krychowiak zakończył karierę w reprezentacji Polski!

Grzegorz Krychowiak poinformował w mediach społecznościowych, że postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną. W narodowych barwach zagrał równo 100 spotkań. Zadebiutował prawie 15 lat temu, zagrał na czterech imprezach międzynarodowych. Dla reprezentacji zdobył pięć bramek. "W każdym meczu dawałem z siebie tyle, ile mogłem, żebyście byli z nas dumni" - oświadczył w swoim pożegnalnym poście.

O swojej decyzji poinformował na Instagramie. W koszulce z orzełkiem na piersi zagrał na Euro 2016, MŚ 2018, Euro 2020 (rozgrywanym w 2021 r. przez pandemię) i MŚ 2022.

Zobacz wideo Kulesza dostał jasny przekaz ws. nowego selekcjonera

Krychowiak kończy z reprezentacją

Grzegorz Krychowiak zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Serbią w 2008 r. Za kadencji Franciszka Smudy dostał tylko jedną minutę w sparingu z Norwegią. Dopiero Waldemar Fornalik zaczął częściej go powoływać. Z każdym kolejnym występem umacniała się jego pozycja w kadrze, aż stał się częścią trzonu drużyny, gdy selekcjonerem był Adam Nawałka.

Wystąpił na czterech turniejach międzynarodowych, w tym na pamiętnym Euro we Francji, gdzie Polska doszła do ćwierćfinału. To on wykorzystał decydujący rzut karny w 1/8 finału ze Szwajcarią.

Jednak w ostatnich latach był coraz częściej krytykowany za swoje występy. Był odsuwany od kadry przez Fernando Santosa, aż wrócił na dwa wrześniowe mecze z Wyspami Owczymi i Albanią, w których jednak nie zagrał najlepiej.

Krychowiak żegna się z reprezentacją Polski po równo stu występach, w trakcie których strzelił pięć goli. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem social mediów. Przyznał, że dla niego gra w narodowych barwach była zaszczytem i w każdym meczu dawał z siebie tyle, ile ylko mógł.

"Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem, zarówno dla człowieka, jak i dla sportowca. Sportowo nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć 'dziękuję'. W dniu dzisiejszym rezygnuję z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle, ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu, kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!" - oświadczył w poście na Instagramie.

 

Krychowiaka zabraknie zatem na pierwszej liście powołań od nowego selekcjonera, Michała Probierza. Polska walczy jeszcze o miejsce na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. W październiku zagra z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Więcej o: