Absolutna hańba uczestnika mundialu. Zagrają z Rosją w Moskwie. "Nie ma problemu"

Reprezentacja Rosji poznała kolejnego rywala, z którym zmierzy się w meczu towarzyskim. Już w październiku zagra z Kamerunem, czyli uczestnikiem ubiegłorocznego mundialu. Sekretarz generalny afrykańskiej reprezentacji potwierdził datę rozegrania starcia w rozmowie z portalem Sport24.ru. I w haniebnych słowach stwierdził, dlaczego Kamerun zgodził się zagrać z Rosją.

Reprezentacja Rosji po wybuchu wojny w Ukrainie została wykluczona z FIFA oraz UEFA. W związku z tym może rozgrywać jedynie mecze towarzyskie. Do tej pory odbyło się osiem takich spotkań, z czego wygrała jedynie dwa (z Kirgistanem 2:1 oraz z Irakiem 2:0). Ponadto między innymi bezbramkowo zremisowała z Tadżykistanem i przegrała 1:2 z Egiptem U-23. 

Zobacz wideo Pracował z Santosem. Teraz mówi, co tam się działo

Reprezentacja Kamerunu zagra z Rosją. Sekretarz tłumaczy decyzję

Jak dotąd rywale Rosjan nie byli wysokiej klasy. Teraz jednak się to zmieni. Oficjalnie ogłoszono, że drużyna zmierzy się towarzysko z Kamerunem. Starcie odbędzie się 12 października w Moskwie. Sekretarz generalny reprezentacji Kamerunu Blaise Jounane nie widzi żadnego problemu z grą przeciwko Rosji i to na ich terenie. 

- Negocjacje pomiędzy naszymi federacjami trwają od lata. Niestety ze względu na napięty harmonogram nie udało nam się rozegrać w czerwcu meczu towarzyskiego, a chcieliśmy zagrać z reprezentacją Rosji. W październiku pojawiła się taka możliwość i w możliwie najkrótszym czasie federacje doszły do porozumienia. Dla nas nie ma problemu, żeby zagrać mecz towarzyski w Moskwie, czy innym rosyjskim mieście. Zaproponowano nam różne opcje: wybraliśmy między stadionem Zenita w Petersburgu a stadionami CSKA i Dynama w Moskwie. Ta druga opcja odpowiadała obu stronom i 12 października na tym obiekcie zagrają reprezentacje Kamerunu i Rosji - powiedział w rozmowie ze Sport24.ru. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamerun jest uczestnikiem ubiegłorocznego mundialu. W fazie grupowej zmierzył się ze Szwajcarią, Serbią oraz Brazylią. Nie awansował do fazy pucharowej, ale pokonał 1:0 Brazylijczyków i zremisował 3:3 z Serbami. W kadrze nie brakuje zawodników z topowych lig takich jak na przykład Andre Onana (Manchester United) lub Andre Zambo Anguissa (Napoli). W rankingu FIFA Kamerun zajmuje obecnie 41. miejsce. 

Więcej o: