Boniek pamiętał o urodzinach wyjątkowej postaci. "Szefie"

Zbigniew Boniek nie unika wypowiadania się na różne tematy. Ci, którzy obserwują media społecznościowe byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej wiedzą, że jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu specjalizuje się we wbijaniu szpilek. Tym razem jest jednak zachował się zdecydowanie bardziej sympatycznie - złożył życzenia absolutnej legendzie muzyki.

Zbigniew Boniek to były reprezentant Polski, zdobywca trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w 1982 roku. W latach 2012-2021 był prezesem PZPN. Dwa lata temu na tym stanowisku zastąpił go Cezary Kulesza. Obecnie Boniek pełni funkcję wiceprezydenta UEFA.

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Bruce Springsteen obchodzi urodziny. Zbigniew Boniek złożył życzenia

Były prezes PZPN od lat jest aktywny w mediach społecznościowych, a jego posty na Twitterze wielokrotnie zdobywały popularność wychodzącą poza środowisko piłkarskie - nic dziwnego, bo ma tam ponad milion obserwujących. Boniek lubi zaczepić i wbić szpilę. Ostatnio w ten sposób zażartował sobie z Marcina Najmana i jego osiągnięć we freakfightach.

Nie da się jednak ukryć, że zazwyczaj to wszystko jest podszyte humorem. W sobotę 23 września Zbigniew Boniek dał się poznać swoim obserwującym z innej strony. Okazało się, że jest fanem Bruce'a Springsteena. Wiceprezydent UEFA złożył muzykowi życzenia z okazji 74. urodzin.

"Szefie wszystkiego najlepszego" - napisał były prezes PZPN załączając utwór "Out In the Street" Springsteena. Zwrot, którego użył Boniek nie jest przypadkowy. "Szef" to słynny przydomek Springsteena. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bruce Springsteen to niekwestionowana legenda rocka. Muzyk jest najbardziej znany z działalności w zespole E Street Band. W trakcie swojej kariery sprzedał ponad 200 milionów płyt na całym świecie. Jest pierwszym w historii artystą, którego albumy w każdej z ostatnich sześciu dekad zajmowały miejsca na szczytach list przebojów. Był wielokrotnie nagradzany - 20 razy zdobywał Grammy, otrzymał też dwa Złote Globy, Oscara oraz Tony Award, a prezydent Barack Obama wyróżnił go Prezydenckim Medalem Wolności - najważniejszym amerykańskim odznaczeniem cywilnym.

Więcej o:
Copyright © Agora SA