16:0. Potężny łomot w meczu międzypaństwowym

Żeńska reprezentacja Chin w piątek 22 września zrobiła coś fantastycznego. W meczu turnieju Asian Games pokonała Mongolię aż 16:0, co oznacza strzelanie gola co pięć minut. Już do przerwy wiadomo było, że na boisku padnie niebotyczny wynik. Bramki zdobywało aż osiem zawodniczek. Nie jest to jednak coś niespotykanego w meczach reprezentacji Mongolii.

Reprezentacja Chin nie wyszła z grupy na tegorocznych mistrzostwach świata kobiet po przegranych 0:1 z Danią, 1:6 z Anglią i wygranej 1:0 z Haiti. Od tamtej pory Chinki nie rozegrały ani jednego oficjalnego meczu, ale powróciły do rywalizacji w turnieju towarzyskim Asian Games. Tam zmiażdżyły kadrę Mongolii. 

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Chinki nie miały litości dla rywalek. Niebotyczny wynik 

Oczywiście Chinki były faworytkami meczu, ale trudno było spodziewać się aż tak dużej wygranej. Do 20. minuty gry prowadziły już 3:0 i nie miały zamiaru się zatrzymać. Dziesięć minut później było 6:0, a na przerwę oba zespoły udały się przy niebywałym wyniku 8:0. 

W drugiej części meczu nie było mowy o zwalnianiu. Po kwadransie tablica wyników pokazywała już 11:0. Reprezentacja Mongolii odpoczęła od tracenia goli przez 15 minut i znów Chinki wróciły do natarcia. Szybko zdobywały kolejne gole i do 90. minut wygrywały już 15:0. W doliczonym czasie padł ostatni gol, który ustalił wynik na 16:0. 

Bramki dla Chinek zdobywało aż osiem zawodniczek. Pięć trafień zanotowała Wang Shuang, trzy Wang Shanshan, po dwa Jin Jin Yan, Wirigumula i Zhang Xin i po jednym Yiyao Ou i Yang Lina. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dla Mongolii tak wysokie wyniki nie są czymś niespotykanym. W ostatnich dwóch meczach poszło im nieźle, ponieważ przegrały 0:6 z Tajlandią i remisowały 2:2 z Singapurem. Wcześniej jednak przegrały po 0:12 z Uzbekistanem i Koreą Południową. W ostatnich dziesięciu meczach Mongołki były w stanie zdobyć tylko trzy gole, a straciły ich aż 71. 

Więcej o: