Fabrizio Romano ogłasza. Oto nowy selekcjoner reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec za niespełna rok będzie gościć Euro 2024, ale na razie jest w kompletnej rozsypce. To nawet nie jest plac budowy, tylko jedno wielkie gruzowisko. Ale wszystko wskazuje, że lada moment Hansi Flick pozna swojego następcę. "Umowa jest już o krok od finalizacji. Zostały tylko szczegóły do omówienia" - pisze Fabrizio Romano, znany włoski dziennikarz, i zdradza, kto obejmie kadrę Niemiec.

Najpierw przypomnijmy tło. Gdy Hansi Flick po Euro 2020 obejmował reprezentację Niemiec, wydawało się, że to musi się udać. W końcu był to trener, który ledwo co zdobył potrójną koronę z Bayernem Monachium, a do tego zna kulisy pracy w reprezentacji jako były asystent Joachima Loewa, którego zastąpił na stanowisku. 

Zobacz wideo Piotr Lisek stoczy dwie walki na jednej gali? "Jeśli wam będzie mało..."

Kadencja Flicka okazała się jednak totalną klapą. Niemcy co prawda awansowali na mistrzostwa świata w Katarze, ale tam odpadli już w fazie grupowej, przegrywając z Japonią (1:2), remisując z Hiszpanią (1:1) i wygrywając z Kostaryką (4:2). Co więcej, nie poszło im także w Lidze Narodów (trzecie miejsce w grupie), a kolejne sparingi potwierdzały, że przygotowania do Euro 2024, którego Niemcy będą gospodarzem, nie idą w dobrym kierunku. 

2:3 z Belgią, 3:3 z Ukrainą, 0:1 z Polską, 0:2 z Kolumbią, a na koniec druzgocąca porażka 1:4 z Japonią. Z pięciu ostatnich meczów towarzyskich kadra Flicka przegrała cztery, jeden zremisowała, a z każdym spotkaniem cierpliwość kibiców, dziennikarzy i działaczy do selekcjonera malała.

Były plotki, że Flicka zastąpi 70-letni Felix Magath, który nazywany jest w środowisku... "katem", bo piłkarze twierdzili, że ich wręcz torturował na treningach. W mediach przejawiło się też nazwisko Juergena Kloppa, ale on wciąż ma ważny kontrakt z Liverpoolem. Następcą Flicka zostanie 36-letni (!) Julian Nagelsmann.

Nagelsmann obejmie kadrę Niemiec

"Nagelsmann w najbliższych dniach zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Umowa jest już o krok od finalizacji. Zostały tylko szczegóły do omówienia" - donosi Fabrizio Romano, znany włoski dziennikarz.

Nagelsmann wyrobił sobie renomę w TSG Hoffenheim, ale świetnie wyniki miał też w RB Lipsk. W Bayernie Monachium nie poszło mu źle, ale władze klubu go zwolniły, choć trener legitymizował się wysoką średnią punktową na mecz - 2.31 i zdobył też mistrzostwo kraju.

Więcej o: