Przecież to niemożliwe! Takiego gola jeszcze nie było. Jak z gry komputerowej [WIDEO]

Fantastycznego gola w meczu azjatyckiej Ligi Mistrzów pomiędzy Jeonbuk Hyundai Motors a Kitchee FC strzelił Mikael Severo Burkatt. I choć jego bramka w ostatecznym rozrachunku znaczy niewiele - Kitchee przegrało 1:2 - to ten strzał Brazylijczyk zapamięta do końca życia. Takie gole z przewrotki ię praktycznie nie zdarzają!

Kitchee FC to klub z Hongkongu, który w fazie grupowej azjatyckiej Ligi Mistrzów gra dopiero trzeci raz w historii. Do tej pory największym sukcesem tej drużyny było wyjście z grupy w poprzednim sezonie. Wtedy górą w kolejnej rundzie okazało się tajskie BG Pathum United.

Zobacz wideo Marek Papszun był trzymany w niepewności? Kulesza odpowiada

Niesamowity gol w azjatyckiej Lidze Mistrzów. Strzał życia

W środę 20 września mistrz Hongkongu mierzył się na wyjeździe z Jeonbuk Hyndai Motor. To zdecydowanie bardziej utytułowana drużyna, obecny wicemistrz Korei Południowej, a w przeszłości dwukrotny zwycięzca azjatyckiej Ligi Mistrzów. To właśnie do tego klubu w czerwcu trafił Tomas Petrasek - legenda Rakowa Częstochowa. 

Jeonbuk było zdecydowanym faworytem środowego meczu, ale Kitchee FC od początku sprawiało problemy silniejszym rywalom. W 56. minucie Koreańczycy prowadzili tylko 1:0. Wtedy zdarzyło się coś niesamowitego. Mikael Severo Burkatt otrzymał piłkę po dalekim wyrzucie z autu. Brazylijczyk znajdował się w polu karnym, ale nie miał jak oddać strzału - tak przynajmniej mogło się wydawać, bo znajdował się tuż przy linii końcowej i stał tyłem do bramki. Wtedy zdecydował się podbić piłkę, uderzył ją przewrotką i ta... wpadła idealnie przy słupku.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ostatecznie Kitchee FC przegrało 1:2, ale Brazylijczyk zdobył zdecydowanie najładniejszą bramkę pierwszej kolejki azjatyckiej Ligi Mistrzów. Już teraz trudno sobie wyobrazić, żeby w tych rozgrywkach padł lepszy gol. Trafienie Mikaela zdecydowanie ma szansę na wygranie nagrody Puskasa - to wyróżnienie wręczane piłkarzom, którzy zdobędą najładniejszą bramkę w roku kalendarzowym. Statuetka za rok 2022 trafiła w ręce Polaka - Marcina Oleksego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA