Adam Nawałka daje Probierzowi dobrą radę. "To będzie najważniejsze"

Adam Nawałka wyrażał chęć ponownego objęcia sterów w reprezentacji Polski, ale nie był faworytem ani w mediach, ani w związku. Wybór padł na Michała Probierza, którego Cezary Kulesza bardzo dobrze zna. Prezes PZPN argumentował, że "to wybór najlepszy z możliwych". Nawałka skomentował wybór Probierza. Wskazał też, co musi zrobić nowy selekcjoner, aby kadra narodowa na nowo przekonała do siebie kibiców.

Przed Michałem Probierzem bardzo trudne zadanie - musi naprawić atmosferę w reprezentacji Polski, nadać styl gry, sprawić, by znów były korzystne wyniki i awansować na mistrzostwa Europy. Adam Nawałka doradził mu, co musi zrobić, by kadra wróciła na dobre tory.

Zobacz wideo Michał Probierz apeluje: Byłem osobą kontrowersyjną

Nawałka komentuje wybór Probierza

Adam Nawałka był w 2022 r. bliski powrotu do reprezentacji Polski. Szykował się do posady, gdy nagle PZPN postawił na Czesława Michniewicza. Teraz także zgłaszał swój akces na stanowisko selekcjonera, ale związek nie zgłosił się po niego. Od ponad czterech lat jest bez pracy w piłce.

Dziś gratuluje Michałowi Probierzowi objęcia posady selekcjonera i życzy mu powodzenia w tej niełatwej misji, jaką jest odbudowa reprezentacji Polski. Ale Nawałka jest przekonany, że Probierz ze swoim warsztatem trenerskim jest w stanie to zrobić. Doradził co powinien zmienić w zespole.

- Szczere gratulacje dla Michała Probierza. Mam nadzieję, że jego kompetencje okażą się wystarczające, aby reprezentacja narodowa wyszła z trudnej sytuacji. Nieustannie trzymam kciuki za drużynę. Kluczem jest odbudowa atmosfery w szatni, tak, aby każdy przyjeżdżał na zgrupowanie z dumą i radością, że może reprezentować kraj. To według mnie najważniejsze - powiedział były selekcjoner w rozmowie z WP SportoweFakty.

Nawałka wierzy, że reprezentacja Polski znów będzie łączyć, a nie dzielić kibiców. Trzyma kciuki za Probierza i trzyma kciuki za powrót kadry do wygrywania spotkań.

Michał Probierz od razu musi się zabrać do ciężkiej pracy. Do niedzieli musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie. Ma trzy tygodnie do swojego debiutu. Planuje obejrzeć najbliższy mecz Legii Warszawa (z Aston Villą w Lidze Konferencji Europy), a w weekend chce obserwować Polaków grających w Serie A.

Więcej o: